Samospráva
školy
autor touch   
20. 09. 2012
Prvákov je menej ako vlani
V Trnave zasadlo v septembri do škôl viac ako 4500 žiakov.  Na ZŠ Bottova 734, ZŠ Spartakovská 733 a ba ZŠ ba Námestí Slovenského učeného tovarišstva 636 žiakov. To sú tri najväčšie školy v meste. Najmenej žiakov ma ZŠ a MŠ v Modranke (179). V novom školskom roku privítali učitelia 509 prvákov, čo je o 42 menej ako pred rokom.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Športová streľba
autor touch   
14. 09. 2012
Na Štrkoch sa bude strieľať
Od piatka do nedele (14. - 16.9.) sa v priestoroch Národného streleckého centra v Trnave na Štrkoch uskutočnia majstrovstvá Slovenska v brokových disciplínach. Na strelnici sa zíde celá slovenská špička (a vlastne aj svetová), medzi inými aj bronzová z olympiády v Londýne Danka Barteková.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Parčík
autor touch   
09. 09. 2012
Univerzitný parčík bude od pondelka k dispozícii
Trnavčania sa môžu tešiť na nový parčík v meste. Dokončený je ten univerzitný, ktorý sa nachádza na bývalom parkovisku pri Trnavskej univerzite. Hoci je realizácia parčíka už hotová niekoľko dní, návštevníci do neho môžu ísť až od zajtra. Dôvodom bol trnavský jarmok, zvýšené množstvo ľudí a teda obavy, že by sa mohol zničiť skôr ako by začal slúžiť svojmu účelu.
Na jeho výstavbu sa použilo 300 000 eur z rozpočtu mesta. Dominantou parčíka je kruhové centrálne odpočívadlo s chodníkmi v tvare trnavského znaku. V jeho priestoroch sa nachádza 19 lavičiek, osem odpadových košov, fontána s pitnou vodou a konštrukcie na popínavú zeleň.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Jarmok
autor touch   
29. 08. 2012

Dopravné obmedzenia počas jarmoku
Tradičný trnavský jarmok sa uskutoční už budúci týždeň. Hoci sa koná v klasických dňoch štvrtok – nedeľa, dopravné obmedzenia budú v Trnave platiť už od utorka 4.septembra. O desiatej večer uzavrie polícia ulice: Športová, Strelecká a Paulínska, Dolnopotočná a Antona Malatinského Znova sprístupnené budú tieto ulice v nedeľu po desiatej hodine nočnej. V historickom centre mesta sa bude dať autami prechádzať cez Halenársku ulicu, ulicu Jána Hollého, Hornopotočnú a Hviezdoslavovu.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
obchodníci
autor touch   
15. 08. 2012

Obchodníci nevládzu platiť nájomné v centre
Z centra mesta utekajú obchodníci. Dôvodom je privysoké nájomné, ktoré nevládzu platiť. Mesto Trnava sa preto rozhodlo, že v niektorých prípadoch obchodníkom nájmy zníži. Niektoré obchody totiž platia ročné nájomné aj okolo 33 000 eur. Podľa nového platobného predpisu sa ich náklady znížia asi o štvrtinu.
Poslanci sa rozhodli nájomné znížiť aj preto, aby v centre nepribudol ďalší prázdny obchodný priestor. Po odchode dlhoročného nájomcu sa jej totiž nového nájsť nedarí. Základná sadzba nájmov sa podľa predpisov zvyšuje podľa atraktivity priestorov o 100 až 500 percent.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Športová streľba
autor touch   
31. 07. 2012

Barteková má olympijský bronz!
Malženická strelkyňa Danka Barteková pri svojej druhej účasti na OH vybojovala medailu. Z kvalifikácie postúpila s nástrelom 70 terčov z druhého miesta. Hoci vo finále päťkrát minula, lepšie zvládla k.o. rozstrel o tretie miesto. Ruska Belikovová v ňom minula v druhom dvojtstrele. Pre Bartekovú je to po troch bronzových z MS a piatich titulov z ME ďalší životný úspech.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
autobusy
autor touch   
27. 07. 2012

Novinky v mestskej autobusovej doprave
Prvého augusta vstúpi do platnosti novinka optimalizácie liniek mestskej autobusovej dopravy. Týka sa nastupovania strednými dverami. Ak budú cestujúci platiť v hotovosti, budú mať so sebou batožinu, psa alebo kočík, musia použiť predné dvere. Lístok si tak kúpia priamo u vodiča. Držitelia čipových kariet použijú na nastupovanie stredné dvere. Tu bude umiestnená nová čítačka kariet. Ich držitelia môžu využívať bezplatný prestupný lístok. Platiť však bude len 50 minút. Zadné dvere budú, tak ako doteraz, slúžiť len na vystupovanie.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Corgoň liga - 1. kolo
autor touch   
15. 07. 2012

Andelé zaplakali, prišli doma o body
Trnavčanom vstup do novej sezóny nevyšiel. V bezgólovom zápase videli pä žltých kariet, jednu červenú a pre zranenie zápas nedohral Hanzel.  Predtým ako Tomaček videl červenú kartu mal na hlave gólovú príležitosť. Hoci hostia neboli ťažkým súperom, Trnava si s ním nevedela dať rady.

Spartak - Košice 0:0
ŽK: 32. Čvirik, 52. Karhan, 75. Michal Gašparík, 83. Stožický, 87. Mikovič - 55. Šinglár, 69. Viazanko
ČK: 87. Tomaček - 87. Chupáč
Rozhodovali: Kružliak - Chládek, Vorel, 5128 divákov
TRNAVA:
Filipko - Stožický, Čvirik, Janečka, Ľ. Hanzel (23. M. Kaščák) - Michal Gašparík, Karhan, Gross, Bicák (79. Pavelka) - Mikovič, Schranz (59. Tomaček)

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 25 - 32 z 1101
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?