Samospráva
Cyril a Metod
autor touch   
05. 07. 2012

Omše na historických miestach
Sviatok sv. Cyrila a Metoda ohli veriaci stráviť v prírode na miestach, ktoré dýchajú históriou. V Trnavskom kraji boli pripravené sväté omše na pahorku Kostolec v Ducovom. V zrúcanine Kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej pri Dechticiach a evanjelické služby Božie v zrúcanine hradu Branč. 

                                                                                                                            

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Bezák
autor touch   
01. 07. 2012

Bezák už nevedie trnavskú arcidiecézu
Arcibiskup Róbert Bezák bol odvolaný z vedenia trnavskej arcidiecézy. Dočasne by ju mal vies pomocný biskup Ján Orosch. O odvolaní informoval počas dnešnej svätej omše v Katedrále sv. Jána Krstiteľa sám Bezák. Správa má byť zverejnená zajtra v L'Osservatore Romano a nadobudne tak právoplatnosť. Dôvodom odvolania majú byť výsledky apoštolskej vizitácie zo začiatku tohto roku a zlé riadenie diecézy.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
obchvat
autor touch   
24. 06. 2012
Severný obchvat je otvorený
Vodiči sa konečne dočkali. Severný obchvat Trnavy bol za účasti ministra dopravy, pôšt a regionálneho rozvoja Jána Počiatka, predsedu TTSK Tibora Mikuša, primátora Trnavy Vladimíra Butka a Ďalších hostí otvorený v stredu 20. júna. Celkové náklady na trasu Bučianska - Trstínska dlhú 4.5 kilometra dosiahli 33 miliónov eur. Motoristi na tejto ceste mohli prvýkrát jazdiť od 8.00 štvrtok 21. júna. Polícia si tak posvieti na vodičov nákladných aút nad 3,5 tonu. Pokiaľ nezabezpečujú takéto autá zásobovanie, nesmú prechádzať mestom.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
sobáše
autor touch   
14. 06. 2012

Sobášiť sa bude, ale nie na radnici
V najbližších týždňoch sa na trnavskej radnici neuskutoční žiadny sobáš. Dôvodom nie je nízky záujem  adeptov na manželstvo, ale rekonštrukčné práce. Tie by mali potrvať až do konca júla. Mesto by však prvých novomanželov rado uvidelo v týchto priestoroch už v polovici júla. Sobáše, ktoré boli vopred dohodnuté, sa uskutočnia buď v kaplnke na nádvorí alebo v priestoroch mestského zastupiteľstva.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
parkovanie
autor touch   
04. 06. 2012

Vodiči si zaplatia za parkovanie v širšom centre Trnavy
Aktuálne vodiči pri vjazde a zaparkovaní v historickom centre Trnavy platia jedno euro. Za tento poplatok môžu stáť na parkovacom meste celý deň. Od 1. Októbra bude všetko inak. Parkovanie v centre bude stáť 50 centov za hodinu, pri platbe SMS správou o desať centov viac. Ulice ako Kollárová, Halenárska, Hospodárska a Rybníková, parkovisko pri mestskej poliklinike na Starohájskej ulici budú pravdepodobne spoplatnené dvadsiatimi centami na hodinu. Pri poliklinike však bude prvá hodina zdarma.

Veľmi podobný návrh všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní vozidiel samospráva zverejnila aj v závere minulého roka, vtedy ho však poslanci mestského zastupiteľstva z rokovania stiahli. Niektorým sa nepozdávalo spoplatnenie záchytných parkovísk, ktoré boli doteraz vždy zadarmo.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Havária
autor touch   
23. 05. 2012

Autom vrazil do ľudí
V stredu (23.5.) o 14.00 nezodpovedný vodič na aute značky peugeot zrazil na Bottovje ulici troch chodcov. Podľa svedkov sa nadmernou rýchlosťou rútil na kruhovú križovatku pred internátom MtF STU, následne stratil nad vozidlom kontrolu a vyletel na chodník. Traja ľudia utrpeli mnohopočetné zlomeniny. Viac informácií zisťujeme.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Noc kostolov
autor touch   
16. 05. 2012

Po roku si môžeme opäť pozrieť kostoly v noci
Trnavčanom, ale nielen im, sa znova naskytne možnosť pozrieť si kostoly a ich inokedy neprístupné priestory zvnútra. Minulý rok túto možnosť využili tisícky ľudí. Do celého projektu Noc Kostolov je zapojených 180 kostolov na celom Slovensku. Tohtoročná Noc kostolov sa uskutoční 1. júna od 18.00 do 24.00 hod. Jej začiatok uvedie vyzváňanie zvonov.

TRNAVA - MESTO
Kopánka, Kostol Panny Márie Pomocnice kresťanov
Bazilika sv. Mikuláša
Cirkev adventistov siedmeho dňa
Evanjelický a. v. kostol
Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie
Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa
Kostol Najsvätejšej Trojice (jezuitský)
Kostol Najsvätejšieho Srdca Ježišovho
Kostol sv. Anny (uršulínsky)
Kostol sv. Heleny
Kostol sv. Jakuba apoštola staršieho
priestory Cirkvi bratskej

TRNAVA - OKOLIE
Boleráz, Kostol sv. Michala Archanjela
Brestovany, Kostol sv. Jána Krstiteľa
Cífer, Kostol sv. Michala Archanjela
Dechtice, Kostol sv. Kataríny Alexandrijskej
Dolná Krupá, Kostol sv. Ondreja
Horná Krupá, Kostol sv. Mikuláša
Horné Orešany, Kostol Narodenia Panny Márie
Kátlovce, Kostol Ducha Svätého
Križovany N/D, Kostol Povýšenia sv. Kríža
Majcichov, Kostol Všetkých svätých
Naháč, Kostol sv. Michala Archanjela
Smolenice, Kostol Narodenia Panny Márie
Suchá nad Parnou, Kostol sv. Matina z Tours
Šelpice, Kostol Krista Kráľa
Špačince, Kostol Narodenia Panny Márie
Zeleneč, Kostol Narodenia Panny Márie

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Corgoň liga, pozvánka
autor touch   
16. 05. 2012

Spartak stále bojuje o titul!
Práve dnes je na programe kolo jari. V boji o majstrovský titul stále vyhráva Žilina, Trnava ju však nedá spokojne dýchať. Dvojbodový rozdiel znamená jedno zaváhanie. Aj preto sa oči všetkých fanúšikov upierajú na dnešné kolo. Žilina cestuje do Nitry a Spartak privíta doma Ružomberok. V obidvoch prípadoch je výkop o 17.30. Spartak v súboji s Ružomberkom potrebuje podporu fanúšikov ešte viac ako zvyčajne!

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 33 - 40 z 1101
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?