Samospráva
Nový tréner
autor touch   
20. 11. 2012
Zelenský si znova vyskúša post hlavného trénera Spartaka
Dve kolá pred koncom jesennej časti došlo k zmene na trénerskom poste v Spartaku Trnava. Hlavným koučom už nie je Pavel Hoftych, ktorý sa presúva na manažérsky post, ale Peter Zelenský. Hoftych bude pôsobiť v úlohe manažéra pre zahraničné styky a na starosti bude mať aj koordináciu v súvislosti s výstavbou City Arény. Zelenský sa v štruktúrach klubu pohybuje dlhodobo. Viedol juniorský tím Spartaka a pôsobila j ako skaut. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Vianočné stromy
autor touch   
20. 11. 2012
Trnavu zdobia až tri vianočné stromy
O tom, že sa blíži čas Vianoc, svedčia aj vianočné stromčeky dosadené na námestia v Trnave. Na trojičnom námestí, kde bude situovaná aj vianočná dedinka, pribudol šestnásť metrov vysoký smrek z Modranky. Rozžiari sa 30. novembra o 17.00 pri príležitosti otvorenia vianočných trhov. Tým budú, na rozdiel od minulého roka, opäť dominovať drevené domčeky. 
Pešiu zónu zdobí dokonca o štyri metre vyšší strom z Bradlanskej ulice. Ten sa rozsvieti 5. decembra. Tretí strom pribudol na Michalskom námestí a priviezli ho z Parrákovej ulice. Všetky stromy venovali mestu občania. 

 Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Slovnaft cup
autor touch   
16. 11. 2012
Spartak v pohári proti Žiline
Spartak Trnava už pozná meno svojho semifinálového súpera v Slovnaft cupe. Na pôde SFZ mu bola vyžrebová MŠK Žilina. Druhú semifinálovú dvojicu tvorí Slovan  -  Košice. Semifinálové duely sa odohrajú na jar dvojkolovo. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Coburgova
autor touch   
13. 11. 2012

Coburgova ulica máta slušných občanov

Vyše 650 ľudí, zamestnancov obchodného centra podpísalo a ďalší podporili žiadosť, v ktorej poukazujú na neúnosné podmienky na bývanie, podnikanie a dochádzanie do školy vinou skupiny občanov na Coburgovej ulici v Trnave. Tí svojím spôsobom života neustále narúšajú poriadok a obťažujú svoje okolie. Polícia v tejto lokalite riešila v tomto roku zatiaľ vyše 700 priestupkov, vrátane neoprávneného obsadzovania bytov. Obyvatelia žiadajú vysťahovanie neprispôsobivých mimo mesta. Na rokovanie zastupiteľstva prišli aj poslanci NR SR ‑ splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák, poslanci NR SR za OĽaNO Igor Matovič, Jozef Viskupič a tiež zároveň ako členovia mestského zastupiteľstva aj Augustín Hambálek a Peter Náhlik. Zastupiteľstvo v závere takmer dvojhodinovej prijalo uznesenie o zriadení pracovnej komisie. Jej členmi budú pracovníci mesta, volení zástupcovia i ďalší prizvaní odborníci. 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Futbal - pohár
autor touch   
07. 11. 2012

 

Hoftychovci sú v semifinále pohára

Spartak Trnava postúpil do jarného semifinále pohárového Slovnaft cupu. Hoci v prvom zápase prehrala Trnava 1:2, v druhom zvíťazila 3:1 a postúpila medzi kvarteto najlepších.  

 

Trnava – B. Bystrica 3:1 (2:0)
Góly: 8. P. Čarnota, 45. Vlasko, 88. Schranz - 54. Brašeň

ŽK: 41. Pavelka, 52. P. Čarnota - 17. T. Hučko

R: Chmura - Ádám, Kubačka, 2278 divákov 
TRNAVA: Rusov - Habánek, Janečka, Čvirik, E. Sabo - Karhan - M. Vyskočil (75. Ciprys), P. Čarnota, Vlasko (90. Gross), Schranz - Pavelka (87. Tomaček)

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Križovatka vo výstavbe
autor touch   
06. 11. 2012

Suchovská križovatka bude funkčná ešte pred Vianocami
Ešte päť týždňov pocítia vodiči obmedzenia pri cestovaní v smere na Suchú nad Parnou. V týchto dňoch sa začala druhá etapa výstavby kruhovej križovatky na uliciach Ružindolská, Suchovská a Moyzesova. V druhej etape sa plánuje vybudovať deliace ostrovčeky, chodníky, autobusovú zastávku a premiestnenie verejného osvetlenia. Pôvodné náklady na vybudovanie kruhovej križovatky sa mali vyšplhať na 321 000 eur,  v elektronickej aukcii sa kraju podarilo stačiť cenu diela a viac ako 70 000. 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Corgoň liga - 15. kolo
autor touch   
05. 11. 2012

Tradičné derby vybojovali andeli
Spartak v derby stretnutí so Slovanom poriadne šokoval. Z Pasienkov si priniesol všetky body vďaka jedinému presnému zásahu stretnutia. V 48. min stratili belasí loptu na vlastnej polovici loptu, vybojoval ju Vlasko a posunul na Gašparíka. Ten delovkou spoza šestnástky dostal rozhodol o víťazovi.

Slovan - Spartak 0:1 (0:0)
Gól:
48. Michal Gašparík
ŽK: 36. Kladrubský, 90. Gorosito, 90.+ I. Žofčák - 39. Ľ. Hanzel, 90. Vlasko, 90.+ Rusov
Rozhodovali: Vnuk - Benko, Hrčka, 3853 divákov
TRNAVA: Rusov - Habánek, Janečka, Čvirik, Ľ. Hanzel - Karhan - Michal Gašparík, P. Čarnota, Vlasko (90.+ Pavelka), E. Sabo (90.+ Gross) - Schranz (83. Mikovič) 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Dušičky
autor touch   
31. 10. 2012
Na Dušičky špeciálne spoje aj dlhšie otvorené cintoríny
Počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých sa zvýši koncentrácia ľudí na cintorínoch. Obyvatelia mesta by sa mi vyzbrojiť trpezlivosťou, ktorú budú potrebovať pri státí v dlhých kolónach áut a pri následnom parkovaní. Preto ak je to len trochu možné, ideálne by bolo navštíviť hroby svojich pešo alebo využívať mestskú hromadnú dopravu. 
Tá bude počas Dušičiek posilnená o mimoriadny spoj zo železničnej stanice na cintorín na ulici Terézie Vansovej a na Kamennej ceste. Spoj číslo 31 bude premávať vo štvrtok 1.11. a cez víkend 3.-4.11. po trase Linčianska, Dohnányho, železničná stanica, Hospodárska, zelený kríček, T. Vansovej, cintorín T. Vansovej, Okružné námestie a cintorín Kamenná cesta. Prvý spoj z Linčianskej vyrazí ráno 8.15, posledný 16.15. Smerom späť z Kamennej cesty pôjde posledný spoj o 17.30. Cintoríny v Trnave sú počas celého tohto týždňa otvorené už od 7.00 do 22.00. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 9 - 16 z 1101
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?