Samospráva
cesty
autor touch   
15. 01. 2013
Snehu je veľa, cesty sú zjazdné
Perinbaba sa za posledné dva dni poriadne rozkokošila. Uštedrila nám toľko snehovej nádielky ako počas tejto zimy ešte nie. Preto všetky záchranné zložky vyzývajú občanov k zvýšenj opatrnosti nielen na cestách, ale aj na chodníkoch. Cesty v Trnavskom samosprávnom kraji sú napriek hustému sneženiu zjazdné. Na cestách I. triedy je aktuálne kašovitá vrstva snehu do troch centimetrov, na cestách II. a III. triedy do päť centimetrov. V teréne je päťdesiatdva posýpacích áut s radlicami, osem nákladných áut s pluhmi a  dvanásť traktorov s radlicami.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Coburgova
autor touch   
13. 11. 2012

Coburgova ulica máta slušných občanov

Vyše 650 ľudí, zamestnancov obchodného centra podpísalo a ďalší podporili žiadosť, v ktorej poukazujú na neúnosné podmienky na bývanie, podnikanie a dochádzanie do školy vinou skupiny občanov na Coburgovej ulici v Trnave. Tí svojím spôsobom života neustále narúšajú poriadok a obťažujú svoje okolie. Polícia v tejto lokalite riešila v tomto roku zatiaľ vyše 700 priestupkov, vrátane neoprávneného obsadzovania bytov. Obyvatelia žiadajú vysťahovanie neprispôsobivých mimo mesta. Na rokovanie zastupiteľstva prišli aj poslanci NR SR ‑ splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák, poslanci NR SR za OĽaNO Igor Matovič, Jozef Viskupič a tiež zároveň ako členovia mestského zastupiteľstva aj Augustín Hambálek a Peter Náhlik. Zastupiteľstvo v závere takmer dvojhodinovej prijalo uznesenie o zriadení pracovnej komisie. Jej členmi budú pracovníci mesta, volení zástupcovia i ďalší prizvaní odborníci. 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Križovatka vo výstavbe
autor touch   
06. 11. 2012

Suchovská križovatka bude funkčná ešte pred Vianocami
Ešte päť týždňov pocítia vodiči obmedzenia pri cestovaní v smere na Suchú nad Parnou. V týchto dňoch sa začala druhá etapa výstavby kruhovej križovatky na uliciach Ružindolská, Suchovská a Moyzesova. V druhej etape sa plánuje vybudovať deliace ostrovčeky, chodníky, autobusovú zastávku a premiestnenie verejného osvetlenia. Pôvodné náklady na vybudovanie kruhovej križovatky sa mali vyšplhať na 321 000 eur,  v elektronickej aukcii sa kraju podarilo stačiť cenu diela a viac ako 70 000. 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Výročie UCM
autor touch   
16. 10. 2012
Univerzita sv. Cyrila a Metoda oslavovala jubileum
Slávnostnou svätou omšou sa v pondelok 15.októbra začali oslavy 15. výročia založenia Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Tie predpoludním pokračovali odhalením súsošia slovanských vierozvestcov pre budovou UCM na Nám. J. Herdu. Na slávnostnej ceremónii sa zúčastnili mnohé významné osobnosti na čele s podpredsedníčkou NR SR Renátou Zmajkovičovou, predsedom TTSK Tiborom Mikušom, rektormi univerzít, poslancov NR SR a hostí kultúrneho a spoločenského života. Na Vedeckej rade UCM bol udelený čestný titul doctor honoris causa prezidentovi SR Ivanovi Gašparovičovi.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
obchvat
autor touch   
24. 06. 2012
Severný obchvat je otvorený
Vodiči sa konečne dočkali. Severný obchvat Trnavy bol za účasti ministra dopravy, pôšt a regionálneho rozvoja Jána Počiatka, predsedu TTSK Tibora Mikuša, primátora Trnavy Vladimíra Butka a Ďalších hostí otvorený v stredu 20. júna. Celkové náklady na trasu Bučianska - Trstínska dlhú 4.5 kilometra dosiahli 33 miliónov eur. Motoristi na tejto ceste mohli prvýkrát jazdiť od 8.00 štvrtok 21. júna. Polícia si tak posvieti na vodičov nákladných aút nad 3,5 tonu. Pokiaľ nezabezpečujú takéto autá zásobovanie, nesmú prechádzať mestom.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
parkovanie
autor touch   
04. 06. 2012

Vodiči si zaplatia za parkovanie v širšom centre Trnavy
Aktuálne vodiči pri vjazde a zaparkovaní v historickom centre Trnavy platia jedno euro. Za tento poplatok môžu stáť na parkovacom meste celý deň. Od 1. Októbra bude všetko inak. Parkovanie v centre bude stáť 50 centov za hodinu, pri platbe SMS správou o desať centov viac. Ulice ako Kollárová, Halenárska, Hospodárska a Rybníková, parkovisko pri mestskej poliklinike na Starohájskej ulici budú pravdepodobne spoplatnené dvadsiatimi centami na hodinu. Pri poliklinike však bude prvá hodina zdarma.

Veľmi podobný návrh všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní vozidiel samospráva zverejnila aj v závere minulého roka, vtedy ho však poslanci mestského zastupiteľstva z rokovania stiahli. Niektorým sa nepozdávalo spoplatnenie záchytných parkovísk, ktoré boli doteraz vždy zadarmo.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Lavičky
autor touch   
09. 05. 2012

Z námestia miznú lavičky
Z trnavského Trojičného námestia postupne miznú lavičky na sedenie. Dôvodom je plánovaná rekonštrukcia pešej zóny a jej predĺženie až po mestskú vežu. Ich návrat je však otázny, pretože zástupcovia mesta si uvedomujú, že na lavičkách vylihujú najmä bezdomovci, ktorí z centra mesta vyháňajú ostatných ľudí. Niektorí bezdomovci obliehanie námestia bez lavičiek vzdali a presunuli sa na Paulínsku ulicu.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Parkovanie
autor touch   
25. 04. 2012

Parkovné v meste sa oplatí
Parkovanie v centre mesta a jeho blízkosti je z roka na rok výhodnejšie. Len za posledných desať rokov sa takýmto spôsobom samospráva získala viac ako tri a pol milióna eur. Len za minulý rok to bolo takmer600-tisíc eur. Na pokutách za nezaplatenie parkovného vyzbierala mestská polícia ďalšie desaťtisíce eur.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 1 - 8 z 99
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?