Samospráva
Opravy ciest
autor touch   
10. 07. 2009
Na opravy ciest sa vynaložia milióny eúr
Až 42 úsekov ciest 2. a 3. triedy plánoval do septembra 2009 opraviť Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Oprava 32 plánovaných a 10 havarijných úsekov v dĺžke 82,5
kilometra by stála viac ako 9 miliónov eúr (272 miliónov Sk). Prípravu etapy však musel zastaviť pre zistenie Úradu pre verejné obstarávanie. Ten skúmal postup pri zadávaní tejto zákazky
a zistil, že krajská samospráva realizovala rokovacie konanie bez zverejnenia. Realizátorom mali byť Cesty Nitra, a.s. TTSK v dôsledku toho zrušil konanie pre 4. etapu a a súčasne vyhlásil rokovacie konanie na 5. etapu. Mala by mať totožný objem prác. Projekt rekonštrukcie celkových 440 kilometrov vytipovaných ciest 2. a 3. triedy a mostných objektov začal TTSK realizovať vlani. Zobral si úver 33,1 milióna eúr (1 miliarda Sk). 
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Prepúšťanie
autor touch   
26. 06. 2009

V Trnave sa prepúšťalo menej ako sa avizovalo
V troch z desiatich avizovaných hromadných prepúšťaní v trnavskom regióne napokona nič (takmer) nie je. Firmy neprepustili viac ako 20 ľudí a tak nemôže byť tento čin kvalifikovaný ako hromadné prepúšťanie. Faurecia Slovakia z celkového počtu 209 pracovníkov plánovala uvoľniť 76 a nakoniec neprepustila ani jedného. Elektronika Slovensko z 275 pracovníkov ohlásila prepustiť 21 ľudí, ale napokon odišlo len 17. Komax, Trnava chcel z 89 prepustiť 26 a nakoniec odišlo 9 ľudí.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Parkovisko na Hlinách
autor touch   
05. 06. 2009

Na Hlinách bude parkovanie jednoduchšie 
Pracovné povolenie už existuje. Na Hlinách pribudnú nielen nové parkovacie miesta, ale aj chodníky. V prvej etape by malo pribudnúť 50 nových parkovacích miest. Súčasná dvojpruhová komunikácia s obojstanným parkovaním bude prebudovaná na dva jednoprúdové protismerné jazdné pruhy s obojstrannými parkovacími pásmi. Na Hlinách vznikne aj menšia kruhová križovatka. Po ukončení týchto stavebných prác pribudne vyše 100 parkovacích miest.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
aktuálizácia rozpočtu
autor touch   
08. 05. 2009

Poslanci Trnavy aktualizovali rozpočet mesta
Mestskí poslanci aktualizovali tohtoročný rozpočet mesta. Dôvodom je očakávaný výpadok v príjmovej časti rozpočtu, pričom najväčší výpadok sa očakáva v oblasti podielových daní, kde odhaduje výpadok 2,06 milióna eur (62 miliónov Sk). Očakávaný pokles bežných príjmov predstavuje 763.460 eur (23 miliónov Sk). Výnosy z majetku mesta poklesnú podľa odhadov
o takmer 100.000 eur (3 milióny Sk). Bežné výdavky plánuje mesto znížiť o 1,23 milióna eur (37 miliónov Sk) oproti pôvodne plánovaným. Aktualizáciu rozpočtu prispôsobilo mesto neutrálnemu HDP. V prípade jeho poklesu do mínusových hodnôt bude potrebné pristúpiť k ďalším úpravám rozpočtu.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Nefajčiarske kaviarne
autor touch   
16. 04. 2009

Podnikatelia môžu ušetriť, musia byť však nefajčiarske
Počas hospodárskej krízy vychádza mesto Trnava v ústrety podnikateľom. Tí prevádzkovatelia reštauračných zariadení a kavirní, ktorí sídlia v prenajatých priestoroch od mesta, budú mať znížený nájom na meter štvorcový až o 10%. Musia však splniť jednu podmienku -  musia byť nefajčiarske. Tak vo vnútri ako aj na terasách. Tieto podmienky sa týkajú aj kancelárií, nie však finančného, bankového a telekomunikačného sektora.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Peniaze
autor touch   
07. 04. 2009
Trnava bude musieť šetriť
Oslabené výsledky slovenskej ekonomiky, ktoré vyplynuli z globálnej hospodárskej krízy, budú mať dopad aj na rozpočet mesta Trnava. Už v polovici februára  mesto oznámilo osmepercentné šetrenie na bežných výdavkoch. Výpadky plánovaného rozpočtu sa tak môžu pohybovať v státisícoch eúr. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Trstínska cesta
autor touch   
26. 03. 2009
Na Trstínskej ceste sa už pracuje
V polovici marca sa začalo pracovať na výstavbe kruhovej križovatky na uliciach Trstínska - Ružindolská - Cukrová. S nim prišli aj predpokladané obmedzenia. Ťah Hospodárska - Trstínska riadi v oboch smeroch svetelná signalizácia, dôsledkom čoho vznikajú na ceste dlhé kolóny. Z Ružindolskej ulice nemajú autá povolený vjazd na Trstínsku. Výstavba križovatky má trvať do 31. augusta a vyžiada si náklady vo výške 2,3 milióna eur (70 miliónov korún).Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Križovatka
autor touch   
19. 03. 2009
Blíži sa zmena cestnej premávky v Trnave na najvyťaženejšom ťahu
Trnavská polícia upozorňuje vodičov, aby zvýšili opatrnosť a rešpektovali pokyny polície a cestárov na ceste prvej triedy medzi Trnavou a Trstínom. Dôvodom je prestavba križovatky Trstínska - Cukrová v Trnave, ktorá sa po prestavbe zmení
na kruhovú. Stavba si vyžaduje čiastočnú uzávierku ciest so súčasným odklonom tranzitnej dopravy. Odklon v smere od Senice do Trnavy je realizovaný z obce Trstín z cesty I/51 smerom na cestu III/50410 na obec Horná Krupá, Dolná Krupá do Trnavy. Podobne je vedený aj odklon v opačnom smere. V blízkosti križovatky je uzatvorená Ružindolská cesta, obchádzka je vedená po miestnych komunikáciach a je vyznačená dopravným značením. Prestavbu križovatky na kruhovú realizuje Mesto Trnava napriek tomu, že vlastníkmi týchto ciest sú Slovenská správa ciest a Trnavský samosprávny kraj.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 25 - 32 z 99
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?