Samospráva
Rekonštrukcia Nitrianskej cesty
autor touch   
25. 02. 2009
Nitrianska cesta bude mať novú tvár
Trnavskí vodiči budú mať o zábavu postarané. Hlavný ťah privádzajúci motorové vozidlá z D1 a R1 do Trnavy - Nitrianska cesta, bude onedlho v rekonštrukcii. Slovenská správa ciest sa vyjdarila, že plánuje na Nitrianskej ceste vybudovať štvorprúdovú komunikáciu od diaľničného privádzača po križovatku s Tomaškovičovou ulicou. Súčasťou stavebných prác bude aj realizácia nových chodníákov po oboch stranách cesty a výstavba kruhovej križovatky ulíc Tamaškovičova - Nitrianska - Sladovnícka.  Práce na rekonštrukcii by mali trvať približne 21 mesiacov. Aj keď táto rekonštrukcia značne skomplikuje dopravu v Trnave, v konenčnom dôsledku bude veľkým prínosom na veľmi kritickom cestnom úseku. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
materské škôlky
autor touch   
05. 02. 2009
V Trnave pribudnú dve materské škôlky
V Trnave by od budúceho roku mali pribudnúť k už existujúcim 18 materským škôlkám ďalšie dve. Škôlka so štyrmi triedami pre osemdesiatpäť detí má vzniknúť na Spartakovskej ulici,
kde teraz sídli súkromná škôlka Meduška. Druhú škôlku chce mesto umiestniť do budovy Základnej školy (ZŠ) na Vančurovej ulici a vytvoriť tak ZŠ s MŠ Vančurova. V Trnave v posledných rokoch stúpla pôrodnosť,a le aj migrácia obyvateľstva a s tým spojený príchod menších detí. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
turbulentný rok
autor touch   
29. 12. 2008
Primátor Štefan Bošnák vyhlásil rok 2008 za turbulentný
k 2008 bol podľa primátora Štefana Bošnáka pre Trnavu turbulentný. Radosť z osláv 770. výročia udelenia titulu slobodné kráľovské mesto vystriedali obavy z hospodárskej krízy a menšie sklamanie z nenaplnenia niektorých zámerov samosprávy. V roku 2008 mesto z rôznych grantových zdrojov získalo približne 50 miliónov korún (1,66 mil. ). Medzi presunuté projekty
patria aj dlhoočakávaná rekonštrukcia centrálnej mestskej zóny či rekultivácia skládky pri obci Boleráz. Jednou z priorít v ďalšom období bude spolufinancovanie projektov, Nosným programom bola výstavba 112 nájomných bytov na uliciach Tajovského a Coburgovej a veľa sa investovalo aj do opráv škôl a tiež do oblasti športu a kultúry. Pokračovať sa bude s výstavbou parkovísk. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Pomôžte
autor touch   
28. 11. 2008

Pomôžte nájsť páchateľa
Polícia žiada o pomoc pri pátraní po neznámom páchateľovi, ktorý v polovici novembra
pravdepodobne úmyselne vylial 50 litrov rastlinného oleja na cestu medzi Trnavou a Ružindolom. Sôsobil tým dve dopravné nehody, pri ktorých sa jedna osoba ťažko zranila. Akékoľvek informácie o neznámom páchateľovi môžu občania nahlásiť osobne na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na čísla 0961103518, 0961103510 alebo na linku 158.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
rozpočet
autor touch   
22. 11. 2008
Rozpočet mesta bude konzervatívnejší
Rozpočet mesta Trnava na rok 2009 bude pravdepodobnejšie prísnejší  ako v tomto roku. Navyše viacero investičných aktivít, ktoré mesto budúci rok plánovalo, sa zrejme presunie do tzv. čakacieho balíka. Mesto chce ieto opatrenia podniknúť v súvislosti s finančnou krízou. Návrh rozpočtu na rok 2009 prerokujú mestskí poslanci na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva, ktoré sa uskutoční v polovici decembra.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Doprava zdražie
autor touch   
29. 10. 2008
Doprava v kraji zdražie o 4 koruny
Prímestská doprava v Trnavskom samosprávnom kraji od 15. novembra zdražie o štyri koruny. Po novom tak bude napríklad výška jednosmerného obyčajného cestovného do vzdialenosti štyroch kilometrov 16 korún (0,53 ). Jednosmerné osobitné cestovné na rovnakú
vzdialenosť bude stáť 10 korún (0,33 ) a pre občanov nad 70 rokov šesť korún (0,20 ). Nové uznesenie tiež zvýhodňuje majiteľov dopravných kariet, pre ktorých ostane výška cestovného nezmenená. Po zavedení nového cenového výmeru do praxe sa podľa neho predpokladá zmena pomeru platieb v prospech dopravnej karty, pričom pri jednosmernom obyčajnom cestovnom je odhadovaný pomer 40 percent pre hotovostné platby a 60 percent s použitím dopravnej karty, pri jednosmernom osobitnom cestovnom sa očakáva až 75 percent platieb dopravnou kartou.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Údržba ciest
autor touch   
21. 10. 2008
Mesto je pripravené na zimnú údržbu ciest
Trnava je pripravená na zimnú údržbu ciest, ktorá oficiálne trvá od 15. novembra do konca marca. Mestská pokladnica má na údržbu vyčlelených približne tri milióny korún (99 582 eúr). Posyp kamennou drvinou, pieskom alebo chemický posyp vykonávajú len na zľadovatenom povrchu alebo na dopravne dôležitých miestach, ak vrstva snehu nepresiahne tri centimetre. Mechanizmy na odhŕňanie snehu sa nasadia, ak
vrstva na komunikáciách presiahne päť centimetrov. Chodníky prislúchajúce k nehnuteľnostiam majú povinnosť udržiavať ich
vlastníci alebo správcovia. Vzhľadom na miernejšie zimy uplyných rokov sa dá očakávať, že ani tento raz Trnavčanov zima neprekevapí a na údržbe ciest by mohli opäť ušetriť.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Rómska problematika
autor touch   
01. 10. 2008
V kraji pribudnú rómski špecialisti
V Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) má od januára pribudnúť 12 policajných špecialistov pre rómsku problematiku.  V súčasnosti má TTSK šesť takýchto špecialistov, a to po dvoch v Trnave, v Sládkovičove v okres Galanta a v Dunajskej Strede. Celkovo žije v Trnavskom kraji asi 5 700 Rómov rozdelených do 12 komunít.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 33 - 40 z 99
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?