Samospráva
Priecestie
autor touch   
13. 08. 2007

Oprava priecestia na Trstínskej
Železničné priecestie na Ttrrstínsskej ceste paatrí podniku, ktorý je momentálne v konkurze. Preto je situácia ohľadne jeho rekonštrukcie v nedohľadne. Týmto priecestím pritom prejde niekoľko tisíc osobných, ale aj nákladných automobilov.


 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Výťah na poliklinike
autor touch   
13. 08. 2007
Oficiálna kolaudácia výťahu za 4 milióny
Výťah na poliklinike na Prednádraží sa dočká kolaudácie. Aj keď je pacientom k dispozícii už od marca tohto roka, oficiálna kolaudácia sa uskutoční v týchto dňoch. Výstavba výťahu sa uskutočnila na podnet telesne postihnutých občanov, ktorým robilo problém zdolávať schody do jednotlivých ambulancií. Celkové náklady na jeho výstavbu sa vyšplhali takmer do výšky 4 milióny korún.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
TTSK
autor touch   
15. 07. 2007
Posledné zasadnutie TTSK pred letnými prázdninami
Zastupiteľstvo TTSK schválilo na svojom 13. zasadnutí nominácie zástupcov do Regionálnych rozvojových agentúr. K 31. 8. navyše schválilo zrušenie niektorých stredných škôl a odborných učilíšť, pričom ich zamestnanci prešli do iných škôl obdobného zamerania. Zároveň sa zastupiteľstvo zaoberalo aj postupom prijatia dlhodobého investičného úveru, ktorý by mal byť použitý na opravy a moderenizácie ciest a mostov.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Nezamestnanosť klesá
autor touch   
31. 05. 2007

Nezamestnanosť stále klesá
Ešte v roku 2003 bola nezamestnanosť v trnavskom okrese takmer 11%. Na konci apríla 2007 vykázal Úrad práce v Trnave len 3,5% nezamestnanosť. Najväčšia skupina ľudí bez práce je vo veku 35 - 49 rokov, pričom pomer mužov a žien je takmer vyrovnaný. Úrad práce v súčasnosti ponúka približne 500 pracovných miest, zväčša v oblasti remeselníctva, výroby a opravárenských pozícií.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Havária primátora
autor touch   
21. 05. 2007
Primátor mal menšiu nehodu
Služobné vozidlo primátora Štefana Bošnáka na dialnici D1 pri Zelenči minulý týždeň havarovalo. K nehode došlo v rámci kolóny, ktorú spôsobila iná nehoda. Šofér primátora pri kolóne údajne nedodržal vzdialenosť medzi vozidlami. Ani jednému z nich sa však nič nestalo. Primátor absolvoval aj preventívne rontgenové vyšetrenie. Štefan Bošnák smeroval na konferenciu Trend o bytoch v Bratislave, na ktorú sa z uvedených príčin nedostavil.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Zubná pohotovosť
autor touch   
30. 04. 2007
Trnava bez zubnej pohotovosti
Zubná pohotovosť v krajskom meste Trnava k 30. aprílu zaniká. Akútne prípady tak už bude liečiť len pohotovosť v D. Strede, pretože ani ostatné mestá kraja takúto pohotovosť nemajú. Trnavská nemocnica toto rozhodnnutie argumentuje tým, že na zubnú pohotvosť nemá dostatok lekárov ani sestričiek. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Rekonštrukcie škôl
autor touch   
19. 04. 2007

Rekonštrukcie na školách
Interiér základných škôl A. Kubinu a Mozartovej  prešiel čiastočnou rekonštrukciou. Výška investícií na prebudovanie sociálnych zariadení dosiahla výšku viac ako 2,5 a viac ako 2 milióny korún. Na ZŠ Vančurovej zrekonštruovali strechu. Táto si vyžiadal a investíciu vo výške 4,6 milióna korún.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Vražda pápayovcov
autor touch   
19. 04. 2007
Súd opäť riešil pápayovcov
Uplynulý týždeň sa na Krajskom súde v Trnave konalo hlavné pojednnávania vraždy desiatich členov gangu pápayovcov, ktorá sa odohrala v reštaurácii Fontána v D. Strede. Traja obvinení čelia obvineniu zo spoluúčasti na tomto čine. Pred súd sa malo postaviť počas dvoch dní 21 svedkov, prišli však lend siedmi. Vyvraždenie gangu sa stalo 25. marca 1999 a v telách mŕtvych našli 113 rán. Čašníci a ostatní klienti reštaurácie si po pokyne "Toto je policajná akcia" ľahli na zem a vrahovia tak vykonali svoj čin. Pojednávanie bude na súde pokračovať 13. júna. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 65 - 72 z 99
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?