Samospráva
Južný obchvat
autor touch   
09. 04. 2007
Pribudne aj južný obchvat?
Už niekoľko mesiacov sa realizuje výstavba severného cestného obchvatu (pri Malženickej ceste), ktorý by mal mesto odbremeniť nielen od nákladnej, ale aj osobnej dopravy. Čoraz častejšie sa začínajú skloňovať aj úvahy o vybudovaní južného obchvatu a to najmä v súvislosti s avizovanou investíciou juhokórejského koncernu Samsung pri Voderadoch. Pôvodný termín budovania južného obchvatu bol naplánovaný v čase ukončenia výstavby severného, keďže by mala prísť firma Samsung, termín by sa mohol posunúť na skorší dátum.Pridať komentár (1 Komentáre)
 
Na cestách sa ušetrilo
autor touch   
28. 03. 2007
Zima pomohla ušetriť na výdavkoch na cestách
Takmer 13 miliónov korún ušetrila Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) počas zimného obdobia. TTSK nemali veľa práce, ušetrilo sa aj na posype soľou a kameňmi. Na posypávanie  bolo pripravených 4500 ton soli a viac ako 20 000 ton kameňa, použila sa však len pätina z nich. Na nafte pre autá sa ušetrilo ďalších 2,5 milióna korún, navyše aj stav cestnej komunikácie je po miernej zime v lepšom stave ako po minulé roky.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Podpredseda Okresného súdu
autor touch   
23. 03. 2007
Bundzela novým podpredsedom súdu
Trnavská okresný súd má nového podpredsedu. Stal sa ním Ľubomír Bundzela,  ktorého vymenoval do funkcie minister spravodlivosti Štefan Harabín. Ľ. Bundzela doteraz vykonával funkciu predsedu senátu a na OS pôsobí od roku 1990. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Zmena v doprave
autor touch   
16. 03. 2007
Zmena dopravy v historickom centre
Na základe intenzívnej dopravy v historickom centre mesta došlo k jej zmene. Prejazd jednosmerkou Horné Bašty od Štefánikovej ulice na Hornopotočnú je zakázaný. Naopak, na Horné bašty a na Pekársku ulicu sa vodiči jednosmerne z Hornopotočnej dostanú. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Cirkev v gymnáziu
autor touch   
14. 03. 2007
Robotníci arcibiskupského úradu sa prebúrali do gymnázia
Sekreteriát Gymnázia Jána Hollého v Trnave zažil uplynulý týždeň nezvyčajnú návštevu. Do jeho priestorov sa prebúrali robotníci Arcibiskupského úradu v Trnave. Ten uviedol, že o stavebných prácach školu informoval. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Náčelníci na radnici
autor touch   
10. 03. 2007
Policajní náčelníci diskutovali s primátorom
Na pôde mestskej radnici sa na neformálnom pracovnom stretnutí zišli náčelníci polícií viacerých krajských miest. Združenie náčelníkov obecných a mestských polícií diskutovalo s primátorom Štefanom Bošnákom o príprave nového zákona o obecnej polícii. Rozprávalo sa taktiež o verejnom poriadku v uliciach mesta a o futbalových fanúšikoch. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Okresný súd
autor touch   
05. 03. 2007
Nový predseda okresného súdu
Pavol Laczo sa stal novým predsedom Okresného súdu v Trnave. Minister spravodlivosti Štefan Harabin ho vymenoval s účinnosťou od 1. marca. Laczo od roku 1995 pôsobil ako predseda senátu.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Poslanci volili
autor touch   
02. 03. 2007
Do mestskej rady Pobiecky
Do funkcie dlhdobo uvoľneného člena mestskej rady zvoli trnavskí poslanci jednohlasne Jozefa Pobieckého. Nominant SDKÚ bude okrem investoičnej výstavby zodpovedný aj za sociálne záležitosti, vzdelanie a kultúru v meste. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 73 - 80 z 99
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?