Samospráva
ombudsman
autor touch   
13. 10. 2011

Pomoc pri riešení problémov
Verejný ochranca práv Pavel Kandráč bude svoju činnosť vykonávať aj priamo v priestoroch Úradu TTSK. Ombudsman bude poskytovať právnu poradňu pre občanov a ďalšie subjekty bezodplatne ešte dva dni starého roka. V priestoroch TTSK ho môžete nájsť 9.11. a 14.12., vždy od 8. do 16. h.
Jeho hlavnou úlohou je pomáhať občanom v riešení vzniknutých problémov tak, aby sa fyzické aj právnické osoby domohli bez zbytočných formalít rýchlej právnej ochrany.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
ekobusy
autor touch   
15. 04. 2011

Po meste jazdia nové autobusy
Od piatku 15.4. jazdia po Trnave nové bezbariérové autobusy. Je ich devätnásť a jazdia na stlačený zemný plyn. Projekt Ekologická MHD v Trnave vyšiel na viac ako šesť miliónov eur bez DPH. SAD Trnava získala na projekt nenávratný príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške takmer 6 miliónov eur. Spaľovanie plynu zníži produkciu škodlivých emisií až o 95 percent v porovnaní so súčasnými vozidlami.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Škôlky
autor touch   
06. 04. 2011

Kam so škôlkármi?
Trnava má opäť problém so škôlkármi. No nie s ich nezbednosťou, ale s tým, kam ich má umiestniť. Záujem rodičov je priveľký. O predškolské zariadenia má záujem 765 detí, no kapacita Trnavy je len niečo nad 500 miest.Aj keď sa situácia oproti minulému roku zlepšia, podľa vývoja pôrodnosti potrvá ešte štyri roky, kým sa situácia ustáli k spokojnosti oboch strán. Mesto sa do výstavby nových budov púšťať nebude, chce využiť už existujúce základné školy.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Primátor
autor touch   
28. 11. 2010

Primátorom je Butko
Novým primátorom Trnavy sa stal Vladimír Butko. Bývalý viceprimátor mesta získal v komunálnych voľbách 5815 hlasov. Druhý skončil Bystrík Stanko (4873), tretí Jozef Pobiecký (4685) a posledný Marián Barcaj (735).

Poslancami mestského zastupiteľstva sa stali: Marcel Behro, Peter Benčat, Matej Lančarič, Peter Náhlik, Jozef Pobiecký, Peter Pacalaj, Jozef Adamec, Štefan Bošnák, Katarína Jelačičová, Kvetoslava Tibenská, Eva Zatková, Štefan Krištofík, Branislav Kramár, Ján Žitňanský, Blažena Královičová, Angela Štefániková, Štefan Dvorský, Jana Fridrichová, Augustín Hambálek, Martin Viskupič, Katarína Baničová, Milan Paulini, Veronika Gašparíková, Marta Gubrická, Jozef Alchus, bystrík Stanko, Gabriel Pavelek, Jozef Čavojský, Marián Rozložník, Miloš Krištofík, Agnesa Petková

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Voľby
autor touch   
21. 11. 2010
Blížia sa komunálne voľby
Už túto sobotu 27.11. sa konajú komunálne voľby. Kandidatmi na post primátora sú Marián Barcaj, Vladimír Butko, Jozef Pobiecký a Bystrík Stanko. Predvolebnú diskusiu s kandidátmi si môžete pozrieť v MTT v pondelok o 18.00 h.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Obchvat
autor touch   
29. 05. 2010
Severný obchvat dokončia načas
Práce na výstavbe severného obchvatu mesta pokračujú podľa pôvodného programu. V súčasnosti sa realizuje 2. a 3. etapa výstvaby. Práce by mali byť dokončené o 13 mesiacov. Na dokončenie obchvatu požiadala Slovenská správa ciest o nenávratný príspevok z eurofondov vo výške viac ako 23,5 milióna eur. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Hornopotočná
autor touch   
09. 05. 2010
Rekonštrukcia Hornopotočnej ulice
Štiepaný kameň, ktorý zdobí Hornopotočnú ulicu, je na niekoľkých miestach poškodený a spôsobuje tak problémy nielen chodcom, ale aj vodičom áut. Kameň bude demontovaný a nahradený rustikálnou dlažbou. Prvú etapu rekonštrukcie od Štefánikovej po križovatku s Pekárskou dokončia ešte tento rok, s nasledujúcou etapou začne mesto na jar budúceho roku. Celkové náklady na rekonštrukciu vyjdú mesto na 84-tisíc korún.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Rekonštrukcia chodníka
autor touch   
28. 04. 2010

Rekonštrukcia chodníka
58 metrov chodníka v úseku od právnickej fakulty ku Knižnici Juraja Fándlyho je ďaľšou rekonštrukciou, ktorá nasleduje po zrealizovaní rekonštrukcie okolia Pomníka osloboditeľov na Námestí SNP. Práce majú pozostávať z odstránenia pôvodného asfaltového krytu, vytrhania obrúb, výškovej úpravy hydrantov a kanalizačných poklopov, osadenia kamenných obrubníkov a kladenia betónovej dlažby. Predpokladané náklady sú približne 8 300 eur.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 9 - 16 z 99
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?