Novinky
Sladovnícka
autor touch   
11. 11. 2009

Podjazd na Sladovníckej otvoria
Podjazd pod viaduktom na Sladovníckej ulice bude vo štvrtok 12. novembra konečne otvorený! Dlhým týždňom nekonečných zápch v uliciach Trnavy tak, zdá sa, konečne odzvonilo. Celá rekonštrukcia kruhovej križovatky tak už potrebujr dotiahnuť len posledné detaily. Snimi súvisí aj cestná komunikácia smerom na R1. Otvorenie cesty na Sladovníckej však výrazne odľahčí prehustenú dopravu v širšom centre Trnavy.

 

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Kruhová križovatka
autor touch   
11. 07. 2009

Trnava má sprístupnenú ďalšiu kruhovú križovatku
V poriadnom predstihu sa podarilo dokončiť novú kruhovú križovatku smerom na Ružindol a Trstín. Výstavba križovatky poriadne strpčovala Trnavčanom život, aj keď v konečnom dôsledku dôležitosť stavby nikto nespochybňuje. Práce na tomto úseku sa začali v marci a ukončili sa o šesť týždňov skôr ako bôl pôvodný plán. Náklady na jej výstavbu sa vyšplhali na 2 milióny eúr (60 miliónov Sk)vrátane cestnej prípojky na Cukrovú ulicu. Tú dokončia spolu s premostením potoka Trnávka v riadnom termíne do konca augusta.

 

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Nový arcibiskup
autor touch   
08. 06. 2009

Trnavská arcidiecéza má nového arcibiskupa
V Katedrálnom dome sv. Jána Krstiteľa v Trnave na slávnostnej omši (v sobotu 6.6.) vysvätil kardinál Jozef Timko za nového arcibiskupa Trnavskej arcidiecézy Róberta Bezáka. Pápež Benedikt XVI. vymenoval 49-ročného Bezáka za arcibiskupa pre Trnavskú arcidiecézu 18. apríla 2009. Bezák doteraz pôsobil ako provinciál Kongregácie Najsv. Vykupiteľa - rehole
redemptoristov a bol správcom farnosti Radvaň v Banskobystrickej diecéze. Spolusvätiteľmi slávnostnej omše  boli apoštolský nuncius na Slovensku Mario Giordana a metropolita, bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský. Na omši prijal Bezák od Tomka biskupské pomazanie, biskupský prsteň, mitru a berlu.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Smrť robotníka
autor touch   
26. 04. 2009

Mladík neprežil pád z 11. poschodia
Pád z 11. poschodia neprežil stavebný robotník z Brezna. 24. - ročný mladík ešte vo štvrtok 23. apríla popoludní pracoval na kladkovej plošine pri zatepľovaní čianžiaka na Prednádraží. Z dosiaľ nezistených príčin z nej vypadol.  Obhliadajúci lekár na mieste konštatoval smrť v dôsledku rozsiahlych zranení spôsobených pádom a nariadil vykonanie súdnej pitvy.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
AkvaTera Trnava - 31.5.2009
autor Micho   
23. 04. 2009
31.5.2009 (nedeľa) 9:00-12:00 (predávajúci od 8:00) sa uskutoční už v poradí 4. Akvaristicko-teraristická burza Trnava (AkvaTera Trnava). Akcia sa bude konať v priestoroch Obvodného úradu práce (vedľa OC MAX), Jána Bottu 4, Trnava GPS: 48°22'9.02"N / 17°34'38.62"E. Akciu organizuje Združenie priateľov herpetofauny.

Súčasťou akcie bude aj beseda českého wildlife fotografa Petra Bambouska o stretnutiach s hadmi, krokodílmi, jaštermi, hmyzom a inou háveďou počas výprav po Afrike, Latinskej Amerike a Ázií. Stretnutia s hadmi a inou "háveďou" na troch kontinentoch.

Viac informácií je na stránke http://att.plazyunas.com

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
voľby
autor touch   
22. 03. 2009
V Trnavskom kraji vyhrala 1. kolo Radičová
Podľa predpokladov aj voličo v Trnavskom kraji posunuli do 2. kola prezidentských volieb dvoch najväčších kandidátov. Ivana Gašparoviča a Ivetu Radičovú. Opozičná kandidátka dokonca v našom kraji zvíťazila. K volebným urnám pritom prišlo 42,99% oprávennýách voličov. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
separovaný odpad
autor touch   
20. 01. 2009

Odpad sa bude separovať v celej Trnave
Od apríla bude fungovať separovaný zber v celej Trnave. A bude sa týkať aj najviac problematickej časti - centrálnej mestskej zóny. Pri umiestňovaní kontajnerov v centre mesta
sa však musia zohľadniť nielen priestorové, ale aj estetické dôvody. Doteraz odpad v centre mesta triedili len obyvatelia bytových domov a niektoré inštitúcie.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Parkovné za eurá
autor touch   
06. 01. 2009
V Trnave sa parkuje už len za eurá
Daň za vjazd a zotrvanie motorových vozidiel v historickom centre Trnavy je od včera 5. januára možné platiť už len v novej mene - eurách. Automaty sa v meste budú postupne nastavovať
na prijímanie 10, 20, 50-centových a jednoeurových mincí. Náklady na prestavbu každého z 32 automatov tak, aby prijímal obe meny naraz, by boli niekoľko desiatok tisíc korún. Základná sadzba dane, ktorá bola 30 korún (0,996 ), je od dnešného dňa upravená na jedno euro, aby sa zjednodušila úhrada a manipulácia s mincami.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 25 - 32 z 113
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?