Novinky
Reorganizácia arcidiecéz
autor touch   
19. 02. 2008

Už existuje samostaná Trnavská arcidiecéza
Po rozhodnutí pápeža Benedikta XVI. došlo k rozdeleniu arcidiecéz na území Slovenska. Pôvodná Bratislavsko - Trnavská sa tak rozdelila na dve časti, pričom Trnavská je výrazne menšia. Na jej čele zostáva naďalej arcibiskup Ján Sokol. Osem pôvodných dekanátov so svojimi farnosťami (450) tvorí od 14. februára novú Bratislavskú arcidiecézu, časť územia prešlo do Nitrianskej a
Banskobystrickej diecézy. Trnavská arcidiecéza získala päť farností na severe z Nitrianskej diecézy a celkovo má teraz
12 dekanátov v okruhu približne 100 km.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Shopping center
autor touch   
09. 12. 2007
Pri Trnave vyrastie ďalšie nákupné centrum
Už čoskoro pribudne v Trnave nové shoppinng centrum. V prvom štvrťroku 2008 sa na ploche 13 hektárov začne s výstvabou novéhonákupnéhoo centra. Nachhádzať sa v ňom bude 120 prevádzok a služieb,  pričom k dispozícii bude 1500 parkovacích miest.Trnava park  shoopping center vyrastie v blízkosti automobilky  PSA Citroen, čiže na pri hlavnom ťahu na  Bratislavu. Celá investícia by sa mala vyšplhať do výšky 3,5 miliardy korún a do užívania bude odovzdaná  rok po začatí výstavby.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Tabletky
autor touch   
18. 11. 2007
Jódvé tabletky sú už k dispozícii
Ochranné prostriedky proti následkom rádioaktívneho ožiarenia, jódové profylaktiká, budú občanom doručené priamo do domácností v čase od 19. novembra do 9. decembra. Obyvatelia, ktorí nebudú v tomto období zastihnutí doma, si môžu jódové tablety vyzdvihnúť osobne od 10. do 21. decembra v čase od 13. do 18. hodiny na prízemí Mestského úradu na Trhovej ulici 3. Tabletky sú určené na ochranu pred hrozbou katastrofy z J. Bohuníc.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Stavba
autor touch   
12. 11. 2007
Vyrastie v Trnave nový polyfunkčný dom?
Na jednom z najfrekventovanejších miest, parkovisku pred Železničnou stanicou, by mal vyrásť nový polyfunkčný dom. Okrem obchodov a supermarketu by v ňom mala vyrásť aj kinosála a podzemné garáže pre takmer 300 áut. Pozemok patrí Železniciam SR a keďže ide o oblasť, ktorá patrí v Trnave k najviac vyťažením,  bude sa ďalšou možnosťou vzniku centra zaoberať mesto už čoskoro.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Rozkopávky
autor touch   
12. 11. 2007
Rozkopávky v Trnave
V predposlednom mesiaci roka 2007 bude na trnavských uliciach skutočne rušno. Až do 15. novembra bude na Murgašovej ulici odstraňovanie optickej siete. Na uliciach 9. mája, Orgovánovej a Ružovej sa bude inštalovať vzdušné elektronické vedenie do zeme. Na uliciach B. Smetanu, Oblúkovej, Kollárovej, Tamaškovičovej a A. Žarnova sa bude umiestňovať optický kábel. Sťažený bude aj prejazd Hospodárskej ulice, kde sa buduje plynová, vodovodná a kanalizačná prípojka.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Polyfunkčný dom
autor touch   
06. 11. 2007
Nový polufunkčný dom by mal  mať 24 bytov
Polyfunkčný dom s 24  bytmi  na troch poschodiach,  s priestormi určenými  pre  obchod  a služby a podzemnými  garážami pre 40 automobilov bude stáť na križovatke ulíc G. Steinera  a Zelenčskej. Súčasťou  projektu bude aj detské ihrisko a sadové úpravy. Celý objekt  by mal zaberať 936 metrov  štvorcových.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Zmena cest. poriadkov
autor touch   
01. 11. 2007
Zmena v cestovných poriadkoch kvôli výluke
V termín e 20. - 26. novembra sa na trase Bratislava- Leopoldov mení vlakový cestovný poriadok.  Dôvodom je zmena organizácie výlukových prác. Až jedenásť vlakov bude jazdiť odklonom cez Galantu. Vybrané osobné vlaky budú mať zmenené príchody a odchody, jeden bude zrušený a dva pribudnú. Počas platnosti  zmeny môžu ostatné vlaky meškať do 20 minút. Vlaky, ktoré idú odklonovou trasou cez Galantu, budú meškať do 10 minút.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Charta
autor touch   
30. 10. 2007
Trnava podpísala chartu EÚ
Zástupcovia Trnavy podpísali v Bruseli Európsku chartu bezpečnosti cestnej premávky. Zapojili sa tak do projektu Európskej Únie, ktorého cieľom je záchrana 25 000 ľudských životov. Toto číslo vyjadruje teoretické obete dopravných nehôd v rámci celej únie v najbližších troch rokoch. Trnava sa bude snažiť odstrániť nebezpečné body na cestách, križovatkách a priechodoch.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 41 - 48 z 113
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?