Novinky
Most
autor touch   
30. 07. 2007
Oprava  mosta na Zelenom kríčku
Až do konca roka sa bude na moste na Zelenom kríčku jazdiť  iba v jednom jazdnom pruhu. Čiastočná uzávierka  na 30 metroch cesty potrvá z dôvodu rekonštrukcie do 15. decembra.  Po moste prejde denne približne 14 tisíc vozidiel a jej oparva bude stáť približne 7 miliónov korún.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
teploty
autor touch   
27. 07. 2007

Vysoké teploty dehydrujú
Teplotné rekordy, ktoré min ulý týždeň sužovali celé Slovesnko, spôsobovali problém nielen starším občanom, ale aj deťom.  Tie museli za asistencie rodičov častokrát dehydroavné vyhľadať pomoc lekárov. Tí odporúčajú piť denne 1,5  - 3 litre vody. MNožstvo tekutín ovpyvňuje váha človeka.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
vlaky
autor touch   
27. 07. 2007

Kvôli opravám meškajú vlaky
Aj naďalej pretrvávajú problémy s meškaním  vlakov. Na trati Trnava - Piešťany, v obci Brestovany, priebiehajú rekonštrukčné práce. Pri plánovanej výluke sa náhradná autobusová doprava objednáva mesiac vopred. Pokiaľ plánovaná nie je a vy namiesto 30 minút cestujete 90, máte jednoducho smolu.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Hasiči
autor touch   
15. 07. 2007
Hasiči budú mať nový areál
Trnavský hasičský a záchranný zbor sa nachádza na nevyhovujúcom mieste a preto mestskí poslanci rozhodli o jeho presťahovaní. Nový areál sa bude nachádzať na Malženickej ceste. Súčasná budova sa nachádza na Rybníkovej ulici a výjazd za prípadmi neraz komplikuje aj blízkosť svetelnej križovatky.  Rozsah budúceho areálu by mal byť okolo troch hektárov, pričom náklady na jeho výstavbu sa budú pohybovať medzi 150 až 200 miliónov korún.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
cesta
autor touch   
02. 07. 2007
Nekvalitná vozovka sa zmení
Nekvalitná vozovka na križovatke ulice Spartakovská bude čochvíľa minulosťou.  Vyjazdené koľaje pokryje nový koberec v hodnote 400 000 korún, ktorý poputuje z rozpočtu mesta.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Nemocnica
autor touch   
20. 06. 2007

Fakultná nemocnica už funnguje v nových priestoroch
Od pondelka 18. júna sú všetky oddelenie Fakultnej nemocnice v Trnave presťahované do nového pavilónu. Celé vybavenie v novej farebnej budove na ulici A. Žarnova stálo nemocnicu približne 150 miliónov korún. Okrem štandardných izieb sú v nej pre pacientov aj nadštandarné zariadenia. V pavilóne sa  nachádza chirurgická a traumatologicko-ortopedická klinika a pohotovosť, oddelenie urológie, oddelenie centrálnej sterilizácie, rehabilitácia a interná klinika. V prevádzke je aj klinika anesteziológie a intenzívnnej medicíny.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Pešia zóna
autor touch   
18. 06. 2007
Pešia zóna bude mať novú tvár už o rok
Pri príležitosti 770. výročia mesta Trnava (V roku 2008) dostanú obyvatelia darček - vynovenú Pešiu zónu. Pri jej rekonštrukcii bude potrebné vyrúbať 60 stromov, ktoré však budú nahradené novými. Trnavská pešia zóna vznikla v roku 1987, ako jedna z prvých na Slovensku. Projektová dokumentácia bude stáť mesto približne 1,5 milióna korún, samotná rekonštrukcia okolo 100 milónov. Nová Pešia zóna bude obsahovať okrasnú zeleň v prenosných nádobách a stĺpy verejného osvetlenia. Ladiť budú informačné tabule, stojany na bicykle, ale aj odpadové koše. Novinkou bude aj to, že bude bezbariérová, čím sa výrazne uľahčí život vozičkárov. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Parkoviská
autor touch   
13. 06. 2007

Nové parkoviská
Až 18 parkovacích miest vzniklo na ulici Andreja Sládkoviča. Povrch vozovky je asfaltobetónový a popri parkovisku vedie  zámková dlažba na chodníku. V druhej polovici júna bude ukončená výstvaba parkoviska na Vajanského ulici s 35 parkovacími miestami.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 57 - 64 z 113
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?