Novinky
Polícia
autor touch   
12. 06. 2007

Deň polície
V piatok 15. júna sa na Trojičnom námestí v čase od 9.00 do 12.00 uskutoční Deň polície, ktorý bude mať preventívno-informačný charakter. Diváci si budú môcť pozrieť prácu policajnej kynológie a hipológie, prácu jazdnej polície a pre deti je pripravená vedomostná súťaž zameraná na bezpečnossť premávky. Medzi jednotlivými ukážkami bude pripravený kultúrny program.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Kultúrna akcia - štadión A. Malatinského
autor Micho   
06. 06. 2007
Týmto by sme Vás chceli srdečne pozvať na kultúrno – spoločenskú akciu naplánovanú aj pri príležitosti osláv Dňa otcov spolu s organizovaním 10. ročníka Pivno – turistického pochodu Trnavská 13-ka. Dejiskom bude štadión A. Malatinského. Ak ste zákazníkom spoločnosti PEEM Slovakia a máte záujem o voľné vstupenky, informujte sa o možnosti získania u obchodných zástupcov alebo priamo v sídle spoločnosti na Bernolákovej 1.
Spoločnosť PEEM Slovakia podporuje kultové podujatie Trnavská 13-ka od jeho vzniku. Tento rok je už jubilejný 10. ročník a spoločnosť PEEM Slovakia sa stala jedným z hlavných sponzorov podujatia. Program na piatok a sobotu nájdete tu.
Tešíme sa na Vašu účasť a prajeme Vám príjemnú zábavu!
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Polyfunkčný dom
autor touch   
13. 05. 2007
Pod budúcim  polyfunkčným domom sú pozostatky osídlenia z 12. storčia
Parkovisko na  Pekárskej ulici čoskoro získa  novú tvár. Rekonštrukčné práce sú dočasne spomalené,  pretože pod  povrchom vozovky sa našli pozostatky osídlenia z 12. storočia a tak v týchto priestoroch prebieha archeologický výskum.  Po jeho ukončení bude na mieste bývalého parkoviska stáť polyfunkčná budova, v ktorej sa budú nachádzať  obchody,  služby, administratívne priestory, ale  aj dvojpodlažné podzemné parkovisko. Vonkajšia tvár budovy bude pripomínať objekt, ktorý v Trnave na týchto miestach stál v minulostiPridať komentár (0 Komentáre)
 
UCM má desať rokov
autor touch   
13. 05. 2007
UCM oslavovala 10. výročie
Desiate výročie svojho vzniku oslávila Univerzita sv. Cyrila  a  Metoda  a  jej tri fakulty.  V Divadla  Jána  Palárika sa  pri tejto  príležitosti  konalo slávnostné zasadnutie Vedeckej  rady  UMC, ktorá udeľovala  ocenenia.  Okrem  iných aj in memoriam  PhDr.  Mariánovi Matyášovi,  ktorý skonal 14. ferbuára vo veku 29 rokov a bol prodekanom Fakulty masmediálnej komunikácie, z úcty voči jeho osobe a práci. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Rekonštrukcia vozovky
autor touch   
13. 05. 2007
Cesta na Beethovenovej ulici sa bude inovovať
Rekonštrukcia povrchu vozovky sa chystá na Beethovenovej ulici. Na jej obnovu bude použitý nový  náter,  ktorý ma  životnosť približne 12 rokov.  Počas prác bude premávka na  ulici čiastočne obmedzená. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Nová kniha o Trnava
autor touch   
06. 04. 2007

Kniha Dejiny Trnavy sa už pripravuje
K 770. výročiu mesta Trnava, ktoré bude v roku 2008, chystá mesto reedíciu Dejín Trnavy. Tie naposledy vyšli v roku 1987. Na reedícii sa začalo pracovať vpred dvoma rokmi. Nová kniha by mala byť obohatená o nové východiská z hľadiska archeológie a poznatkov z pamiatkových výskumov. Zároveň bude zachytávať skutočnosti najmä po roku 1945 až po komunálne voľby v roku 1996. Jej zostavovateľom je prof. PhDr. Jozef Šimončič, Csc s ďalšími odborníkmi na danú tému.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Kočišské v roku 2011
autor touch   
06. 04. 2007
Trnava sa rozrastie o Kočišské
Trnava sa čochvíľa rozrastie. Na juhozápadnom okraji mesta smerom na Cífer vyrastie nová obytná štvrť Kočišské s takmer 2000 bytmi a 317 000 m2 zastavenej plochy. Súčasťou novej štvrte budú rodinné domy, panelákové byty, parkovacie miesta, garáže, športovo-relaxačné centrum , lesopark. Súčaťou výstavby bude aj komunitné a pastoračné centrum. Výstavba by mala byť zrealizovaná v roku 2011.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Odsúdili vraha a zlodeja
autor touch   
02. 04. 2007
Vo väzení si posedí dlho
Dáriusa P., obžalovaného z vraždy manželky trnavského podnikateľa a vylúpenia hlohoveckej Tatrabanky, uznal senát okresného súdu vinným a odsúdil ho na 23 rokov väzenia v tretej najprísnejšej nápravnovýchovnej skupine.  Poškodenej banke musí navyše uhradiť odškodné vo výške 135 tisíc korún. Odsúdený sa po vynesení rozsudku odvolal. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 65 - 72 z 113
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?