Novinky
Cukrovar bude mať novú tvár
autor touch   
26. 03. 2007
V Trnave sa bude znova budovať
Areál bývalého Cukrovaru by sa mal zmeniť na bytovú  zástavbu s obchodmi a kompletnou vybavenosťou. Investovať do prestavby by mala istá bratislavská firma. Zachované by mali zostať dva sklady cukru, komín a administratívna budiva, ktoré boli vyhlásané za pamiatky. Približne o desať rokov by tak v Trnave mohla vyrásť nová štvrť, ktorá bude ladiť nielen s Pešou zónou a Kalváriou, ale aj športovým areálom Slávia. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Chorvátsky veľvyslenec v Trnave
autor touch   
21. 03. 2007
Veľvyslanec Car navštívil Trnavu
Veľvyslanec Chorvátskej republiky Tomislav Car s manželkou Milenou navštívil radnicu Trnavy. Na jej pôde ich privítal primátor mesta Štefan Bošnák s manželkou. Car už raz na návšteve Trnavy bol a to v roku 2005. Spoločné stretnutie manželkých párov sa nieslo v priateľskej atmosfére a rozhovoroch o trnavských univerzitách a ekonomickom vývoji mesta. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Inaugurácia rektora
autor touch   
21. 03. 2007

TU má nového rektora
Novým rektorom Trnavskej univerzity v trnave sa stal doc. Ing. Martin Mišút, Csc, ktorý bol zvolený spomedzi troch kandidátov. Svojej funkcie sa ujal už 1. februára a na najsilnejsom poste univerzity vystriedal prof. JUDr. Petra Blaha, Csc.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Automobilka do zahraničia
autor touch   
14. 02. 2007

Trnavská automobilka PSA bude vyvážať mimo EÚ
Trnavský závod automobilky PSA Peugeot Citroen získal významný certifikát, vďaka ktorému môže autá vyrobené v Trnave vyvážať aj za hranice Európskej Únie. Pri udeľovaní certifikátu bolo rozhodujúcich niekoľko faktorov: výrobný proces, skúšky kvality, vzdelávanie a spokojnosť zákazníka.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Víno Tirnavia
autor touch   
12. 02. 2007
Súťaž Vino Tirnavia
Súťažná výstava Vino Tirnavia otvorí tento rok už svoju piatu kapitolu. V dňoch 9.-10. marca sa uskutoční v priestoroch Združenej strednej priemyselnej škole v Trnave. Šúťažiaci musia označené vzorky vín a prihlášky poslať do soboty 17. februára na adresu Šul-vin, predajňa vína, Dohnányho 2. Odborná degustácia bude 24. februára.Pridať komentár (1 Komentáre)
 
Psie exkrementy
autor touch   
30. 01. 2007
Psíčkari majú svoje nádoby v ďalších častiach mesta
Nádoby na psie exkrementy sú už niekoľko dní osadené v Bernolákovom sade a Parku Janka Kráľa. Špeciálne sáčky na výkaly štvornohých miláčikov pritom dostanú ich majitelia na Mestskom úrade mesta Trnava. Hygienici pritom nezakazujú vyhadzovať použité sáčky ani do bečných kontajnerov a smetných košov.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Orkan
autor touch   
23. 01. 2007
Orkán bol milostivý
Ničivý orkán Kyrill, ktorý sa pred niekoľkými dňami prehnal Európou, zasiahol aj Slovensko. Veľké materiálne škody v trnavskom kraji však nenapáchal. Hasiči museli najčastejšie zasahovať pri odstraňovaní spadnutých stromov. V Hlohovci spadnutý strom najskôr poškodil čiastočne poškodil dom a potom spadol na odparkované auto. K zraneniu osôb nedošlo. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Daň za psa
autor touch   
21. 01. 2007
Daň za psa
V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia  č. 222 o miestnych daniach, sú majitelia psov povinní zaplatiť daň za psa. Pokiaľ pes zaregistrovaní ešte nie je, majitelia tak môžu urobiť na odbore komunálnych služieb mesta Trnava na mestskom úrade. Registrovaní majitelia dostali upozornenie o dani spoločne s poukážkou poštou. Daň je potrebné zaplatiť do konca januára a to prevodom na účet mesta, poštovou poukážkou alebo platbou v hotovosti. V obciach sa táto suma pohybuje približne vo výške 500,- Sk, v meste to môže byť aj 1000,- Sk. Platby sa netýkajú psov, ktoré sú chované na vedecké účely, sú to vodiace psy, alebo pomáhajú zdravotne ťažko postihnutým občanom. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 73 - 80 z 113
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?