Novinky
lekári
autor touch   
03. 12. 2011

Lekári sa dohodli s vládou
Po týždňoch vyjednávania a niekoľkých dňoch napätia sa slovenskí lekári vrátia na svoje pracoviská. V piatok podvečer sa zrodila dohoda medzi LOZ a Vládou SR. Lekári si v podstate vybojovali všetky zo svojich štyroch požiadaviek, a to výraznejšie dodržiavanie Zákonníka práce, zreálnenie platieb zo strany zdravotných poisťovní, ale aj zrušenie transformácie a zvýšenie miezd. Tie budú rásť trojetapovo. K januáru 2012 stúpnu na 1,05 až 1,6-násobok. K júlu na 1,2 až 1,9-násobok a od roku 2013 majú dosiahnuť úroveň 1,25 až 2,3-násobku priemernej mzdy.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Výpovede
autor touch   
29. 11. 2011
Núdzový stav aj v Trnave
Už len deň zostáva a do platnosti vstúpia výpovede lekárov. Núdzový stav sa bude týkať aj Fakultnej nemocnice v Trnave. Riaditeľ FK Gabriel Pavelek však môže nariadiť lekárom pracovnú povinnosť. Pokiaľ ju odmietnu, je pripravený podať na nich trestné oznámenie.
Najkritickejšia situácia bude na neurológii, kde dali výpoveď všetci lekári. Po 1. decembri nastane problém aj s anesteziológmi. Naopak, všetci lekári zostávajú na detskej klinike, gynekologicko-pôrodnickej klinike a na onkológii.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Cyklochodníky
autor touch   
22. 10. 2011

Väčšia bezpečnosť pre cyklistov
V Trnave čochvíľa pribudnú ďalšie cyklochodníky. Koncom októbra bude skolaudovaný jeden na Vansovej ulici, ďalší pribudne na Cukrovej ulici. Tu sa musí navyše vybudovať aj 150 metrov dlhé kovové zábradlie od Hajdóczyho ulice, ktoré bude ochraňovať chodcov a cyklistov od áut. V tomto mieste je totiž cyklochodník posadený až 30 cm pod úrovňou cesty. Ďalšie chodníky, slúžiace cyklistom, sú dôkazom vyspelého a moderného mesta. Napríklad, len v Kodani je vybudovaných 650 km cyklochodníkov.


Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Výpovede v nemocnici
autor touch   
29. 09. 2011
V nemocnici sa ide prepúšťať
Viac ako päťdesiat zamestnancov Fakultnej nemocnice v Trnave príde k 1. októbru o prácu. Pôjde najmä o technicko-hospodárskych a administratívnych pracovníkov. V budúcnosti by malo prísť o prácu aj štyridsať zdravotníckych pracovníkov. Aj toto je spôsob, akým sa FN rozhodla šetriť na výdavkoch. Na druhej strane sa trnavskí lekári zapojili do celoslovenskej kampane a vyše osemdesiat už podpísalo výpovede.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Petícia učiteľov
autor touch   
03. 09. 2011

Učitelia žiadajú viac, vedia prečo
Akcia učiteľov sa nestretla s veľkým záujmom, podpisov nebolo toľko ako si predstavovali. V uliciach miest sa konala petícia za zlepšenie ich podmienok a práv. Slovenskí učitelia majú šieste najhoršie platy spomedzi štátov Európskej únie a od susedných českých kolegov nižšie o takmer 150 eur. Aj na tieto čísla chceli poukázať na spomínanej petícii. Obyvatelia mesta Trnava mohli petíciu podpísať uplynulý utorok na Trojičnom námestí. Učiteľom sa síce od januára zvýšia platy o dve percenta, ale je to menej ako očakávaná inflácia. Učitelia však žiadali aj odchod do dôchodku po dovŕšení 56. roku života alebo odpracovaných tridsiatich rokoch.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
bez bariér
autor touch   
21. 08. 2011
Deti zo základnej školy na ulici A. Kubinu sa od septembra môžu tešiť na bezbariérový prístup a pohyb po budove. Doteraz jedinou takouto školou bola ZŠ na Gorkého ulici. Ostatné základné škol v Trnave sú bezbariérové len na prvom poschodí. V tomto roku investovala trnavská radnica do rôznych úprav školských budov 1,2 milióna eur.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Cukrovar
autor touch   
31. 05. 2011

Z cukrovaru moderné obchodné centrum

Už sa síce o tom šepká roky, no tento raz o mnoho hlasnejšie. Z trnavského cukrovaru by malo vyrásť nové moderné obchodné centrum. Výrobná hala by si mala podľa návrhov zachovať svoj vonkajší vzhľad, najvýraznejšie zmeny sa udejú vo vnútri. Okrem obchodov chcú investori nalákať do priestorov ľudí na kultúru a umenie. Trnava zapracovala zmeny do územného plánu ešte v roku 2007.

 

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Rektor TU
autor touch   
17. 02. 2011
Šmid je novým rektorom Trnavskej univerzity
Novým rektorom Trnavskej univerzity (TU) sa stal súčasný dekan Právnickej fakulty Marek Šmid. Stalo sa tak až pri štvrtej voľbe rektora, keď Šmid dostal nadpolovičnú väčšinu hlasov. Od 34 hlasujúcich získal 22 hlasov, jeho protikandidátka Jana Levická z Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce 7. Šmid bude riadiť TU v rokoch  2011 – 2015 Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 9 - 16 z 113
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?