Zaujímavosti
tragédia
autor touch   
15. 01. 2013
Prišla o život po páde z poschodia?
Osemnásťročnú Terezu, ktorá minulý týždeň tragicky zahynula na sídlisku Na Hlinách odprevadilo na poslednej ceste životom šesť kňazov. Rozlúčiť sa prišla najbližšia rodina, priatelia aj známy. Polícia v súčasnosti preveruje nové fakty, podľa ktorých Tereza údajne nezomrela pri nešťastnom pošmyknutí a následnom údere do hlavy, ale po páde z vyššieho poschodia paneláka. Či išlo o umýseľ alebo nešťastnú náhodu je momentálne v štádiu riešenia. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Tragédia
autor touch   
10. 01. 2013

Smrť po páde na zamrznutom chodníku
Na sídlisku Na hlinách sa včera predpoludním stala neskutočná tragédia. Na primrznutom, aj keď odhrnutom, chodníku priamo pred vchodom do činžiaka sa pošmykla 18-ročná Terézia. Po páde si narazila hlavu o zem tak nešťastne, že na mieste zomrela. Nepomohla ani hodinová resustitácia záchranárov, ktorých privolala náhodná okoloidúca. Tragédia v rodine je o to väčšia, že pred piatimi rokmi zomrel otec a syn pri autonehode.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Novéna
autor touch   
23. 11. 2012

 

 

Skončila sa novéna, začína sa prípravy advent 

 

V stredu sa skončila tradičná Trnavské novéna. Trnavčania si zopakovali procesiu z 21. novembra 1710, po ktorej podľa dobových dokumentov v meste ustal ničivý mor, pri ktorom hrozilo jeho vymretie.  K uctievaniu Panny Márie sa zaviazal magistrát mesta v listine spred viac ako tristo rokov, v ktorej prosil patrónku mesta o pomoc pri zastavení moru. Pred dvoma rokmi, pri príležitosti 300. výročia uctievania patrónky, sa vedenie mesta k záväzku opäť prihlásilo. Obraz Panny Márie Trnavskej je namaľovaný podľa obrazu, ktorý sa nachádza v rímskom Kostole sv. Alexeja a Bonifáca.

 

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Vianočné stromy
autor touch   
20. 11. 2012
Trnavu zdobia až tri vianočné stromy
O tom, že sa blíži čas Vianoc, svedčia aj vianočné stromčeky dosadené na námestia v Trnave. Na trojičnom námestí, kde bude situovaná aj vianočná dedinka, pribudol šestnásť metrov vysoký smrek z Modranky. Rozžiari sa 30. novembra o 17.00 pri príležitosti otvorenia vianočných trhov. Tým budú, na rozdiel od minulého roka, opäť dominovať drevené domčeky. 
Pešiu zónu zdobí dokonca o štyri metre vyšší strom z Bradlanskej ulice. Ten sa rozsvieti 5. decembra. Tretí strom pribudol na Michalskom námestí a priviezli ho z Parrákovej ulice. Všetky stromy venovali mestu občania. 

 Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Dušičky
autor touch   
31. 10. 2012
Na Dušičky špeciálne spoje aj dlhšie otvorené cintoríny
Počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých sa zvýši koncentrácia ľudí na cintorínoch. Obyvatelia mesta by sa mi vyzbrojiť trpezlivosťou, ktorú budú potrebovať pri státí v dlhých kolónach áut a pri následnom parkovaní. Preto ak je to len trochu možné, ideálne by bolo navštíviť hroby svojich pešo alebo využívať mestskú hromadnú dopravu. 
Tá bude počas Dušičiek posilnená o mimoriadny spoj zo železničnej stanice na cintorín na ulici Terézie Vansovej a na Kamennej ceste. Spoj číslo 31 bude premávať vo štvrtok 1.11. a cez víkend 3.-4.11. po trase Linčianska, Dohnányho, železničná stanica, Hospodárska, zelený kríček, T. Vansovej, cintorín T. Vansovej, Okružné námestie a cintorín Kamenná cesta. Prvý spoj z Linčianskej vyrazí ráno 8.15, posledný 16.15. Smerom späť z Kamennej cesty pôjde posledný spoj o 17.30. Cintoríny v Trnave sú počas celého tohto týždňa otvorené už od 7.00 do 22.00. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Pešia zóna
autor touch   
09. 10. 2012
Pešia zóna bude atraktívnejšia
Na pôde mesta Trnava sa opäť skloňovala zmena pešej zóny. Posledný projekt z roku 2007 prešiel ďalšími úpravami a z nich vychádza konečná investícia za 3,5 milióna eur. Na ulici by mali pribudnúť nové lavičky, stromy, kvetinové záhony, odpadové koše, stojany na bicykle, lampy a dlažba. V hodnote 166 000 eur pribudnú fontány, sochy a vlajkosláva. Atrakciou pre turistov by mala byť plastika prázdneho obrazového rámu, v ktorom sa sami môžu odfotiť.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Drahšie parkovné
autor touch   
23. 09. 2012

Vodiči siahnu pri parkovaní hlbšie do vrecka
To, čo radnica avizovala už dávnejšie, sa začne napĺňať 1. októbra. Parkovné v meste bude drahšie a spoplatnené budú aj viaceré záchytné parkoviská. Namiesto jednoeurovej dani za vstup do centra si vodiči zaplatia zaparkovanie v meste 50 centov za hodinu. Výška vhodených mincí vám vypočíta možný čas strávený v centre. Ak teda hodíte napr 60 centov, budete môcť parkovať v centre 72 minút, z toho desať je bonus od mesta. Celá zóna bude rozdelená na tri časti.
Centrum je zóna A, zónou B budú doterajšie záchytné parkoviská na Rybníkovej ulici (pred Relaxom), na Halenárskej ulici (pri amfiteátri), Kollárovej (pred parnými kúpeľmi) a na Hospodárskej (pri Trnávke.) Tu bude poplatok 20 centov za hodinu. Zóna C zahrňuje parkovisko pred VÚC, resp. pri poliklinike. Prvá hodina je zadarmo, začatá druhá hodina 20 centov a od tretej hodiny bude lístok stáť za každú začatú hodinu 50 centov.
Ročná parkovacia karta už bude stáť 400 eur a novinkou je kúpa lístka prostredníctvom sms, to však bude o desať centov drahšie.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
školy
autor touch   
20. 09. 2012
Prvákov je menej ako vlani
V Trnave zasadlo v septembri do škôl viac ako 4500 žiakov.  Na ZŠ Bottova 734, ZŠ Spartakovská 733 a ba ZŠ ba Námestí Slovenského učeného tovarišstva 636 žiakov. To sú tri najväčšie školy v meste. Najmenej žiakov ma ZŠ a MŠ v Modranke (179). V novom školskom roku privítali učitelia 509 prvákov, čo je o 42 menej ako pred rokom.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 1 - 8 z 241
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?