Zaujímavosti
stanica
autor touch   
21. 02. 2012

Nová hasičská stanica nebude
Pravdepodobne každý Trnavčan dobre vie, kde sa nachádza hasičská stanica. V prípade rýchlych výjazdov sa musia autá predierať cez najrušnejšiu ulicu v meste. Aj preto sa mala nová stanica stavať na voľnom pozemku na kraji mesta. Napokon z toho nič nebude a hasiči vynovia svoju pôvodnú budovu.

Zateplia ju, vymenia okná, ale keďže sa stanica nachádza v ochrannom pásme mestskej pamiatkovej rezervácie, neprichádza do úvahy ani nadstavba alebo prístavba. Peniaze na novú stanicu mali pochádzať z Regionálneho operačného programu, Trnava sa však do programu nedostala.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Skok z okna
autor touch   
12. 01. 2012

Samovražda skokom z okna
V noci zo stredy na štvrtok vyhasol život 22-ročného mladíka. Na ulici A. Kubinu skokom z okna na siedmom poschodí. ukončil svoj život Miroslav N. V tej istej bytovke, ale o poschodie nižšie, bývajú aj mladíkovi starí rodičia, ktorých navštevoval. Mladý muž po prevoze do nemocnice ťažkým zraneniam podľahol.


Pridať komentár (0 Komentáre)
 
pokuta je zrušená
autor touch   
29. 12. 2011

Pokutu elektrárne nedostanú
Slovenské elektrárne nebudú musieť platiť pokutu za spustenie sirén kolísavým tónom v okolí J. Bohuníc,ktoré vystrašili obyvateľov regiónu  v auguste tohto roku. Ministerstvo vnútra v odvolacom konaní rozhodlo o zrušení pokuty 6 500 eur, ktorú elektrárňam po prešetrení udalosti udelil Obvodný úrad v Trnave.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
parkovné
autor touch   
11. 12. 2011

Platba za parkovanie sa možno nezmení
V Trnave sa bude pravdepodobne aj v budúcom roku platiť jedno euro za parkovné na deň. Dôvodom, prečo by sa parkovné nemalo meniť, sú podľa všetkého nové investície v centre mesta.Patrí k nim výstavba futbalového štadióna, alebo aj rekonštrukcia obchodného domu v centre. všetky tieto práce bude treba skoordinovať. Mestské zastupiteľstvo v Trnave bude najbližšie rokovať v utorok 13. decembra aj o tejto téme.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Vianočné trhy
autor touch   
23. 11. 2011
Tohtoročné vianočné trhy sa začnú v novembri
Vianočné trhy tento rok začnú o mnoho skôr ako po minulé roky. Prvýkrát ich organizuje súkromná firma, ktorá sa rozhodla trhy oficiálne otvoriť už tento piatok 25.11. o 17.h rozsvietením stromčeka a mestskej veže. Na trhoch sa celkovo predstaví 95 predajcov. Stánky so spotrebným tovarom potrvajú do 23.12., občerstvovacie budú ľuďom k dispozícii ešte niekoľko nasledujúcich dní. 
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Sobáše
autor touch   
10. 11. 2011

Magický dátum využije 12 párov
Počet sobášov v Trnavskom kraji klesol. Kým v roku 2009 povedalo svoje áno 2568 párov, o rok neskôr už len 2443. Počet ľudí, ktorí spolu žijú bez papierov, tak každým rokom pribúda. Minulý rok bol na sobáše najchudobnejší od roku 1996! Priemerný vek ženiacich sa mužov je 34,2 roku a žien 29,1.

Tento rok bude magickým dátum na svadby už tento piatok - 11.11.2011. Uzavrieť manželstvo sa na trnavskej radnici sa rozhodlo 12 párov. Dúfame, že bude pre nich šťastný.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
parkovné
autor touch   
15. 09. 2011

Parkovné v meste sa si zmení
Celodennému parkovnému v Trnave za jedno euro pravdepodobne zvoní umieráčik. Radnica tvrdí, že mnohí vodiči si v centre mesta odparkujú auto na celý deň a blokujú tých, čo si potrebujú prísť niečo vybaviť.  Prijať nové opatrenia umožňuje samospráve zákona o premávke na pozemných komunikáciách. Zatiaľ nie je jasné, či bude parkovné vyberať priamo radnica, alebo súkromná firma. Po novom by sa však nemalo platiť za prvú polhodinu. Spoplatnené však budú aj záchytné parkoviská v tesnom kontakte s historickým centrom. Lacnejšie by mohli parkovať tí, ktorí využijú Kartu Trnavčana, ktorá má byť k dispozícii už budúci rok.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
smrť fanúšika
autor touch   
28. 07. 2011

Pri Belehrade tragicky zahynul fanúšik Spartaka

Futbalový fanúšik Spartaka Trnava zahynul dnes ráno počas cesty autobusom na zápas svojho tímu na ihrisku bulharského Levski Sofia. 22-ročný Trnavčan Tomáš Čeman zomrel po tom, čo sa vystrčil cez strešné okno dvojpodlažného autobusu a nevšimol si blížiaci sa nadjazd. Tomáš utrpel devastačné poranenia hlavy a na mieste bol mŕtvy. Policajti, navyše, dychovou skúškou namerali jednému z vodičov 3,1 promile alkoholu krvi. Tento autobusár však v čase nehody nešoféroval.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 17 - 24 z 241
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?