Zaujímavosti
Kostoly
autor touch   
18. 05. 2011

Turisti si môžu prezrieť trnavské kostoly

Kostoly v Trnave budú pre turistov opäť sprístupnené nielen cez deň, ale aj cez víkendy. Väčšina turistov, najmä z Rakúška, Nemecka a Talianska, prichádza do Trnavy práve pre kostoly.

V minulosti boli všetky svätostánky zatvorené. Teraz budú k dispozícii aspoň päť mesiacov do roka. Voľný vstup do kostolov má svoju daň. Ide zväčša a vandalov a asociálov, ktorí do nich zameria a nič im nie ej sväté. Jediným chrámom, ktorý v Trnave nezatvárajú ani mimo sezóny, je Bazilika svätého Mikuláša. Samotný názov naznačuje dôvod. Je pútnickým miestom, a to musí byť prístupné. Na poriadok dohliadajú v bazilike dobrovoľníci.

 

 


Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Sčítanie obyvateľstva
autor touch   
17. 04. 2011
Blíži sa sčítanie obyvateľstva
Ani Trnavu neobíde májové sčítanie obyvateľstva, ktoré sa po desiatich rokoch bude konať komplexne vo všetkých štátoch Európskej únie. Uplynulý pondelok si od primátora mesta Trnava Vladimíra Butka prebralo menovací dekrét 155 sčítavacích komisárov. Každý jeden bude mať na starosti maximálne sto domácností a bude sa pýtať na informácie o konkrétnom obyvateľovi a nehnuteľnosti, ktorú obýva. Sčítaním obyvateľstva sa nedozvieme len konkrétny počet obyvateľov krajiny, ale aj ich životnú úroveň, kultúrny a vzdelanostný rast, ekonomickú situáciu. Sčítavanie potrvá v termíne 13. mája - 6. júna
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
cyklochodník
autor touch   
18. 03. 2011

Ďalší chodník pre cyklistov
Na Cukrovej ulici v Trnave pokračujú práce na vybudovaní chodníka pre cyklistov. Ten bude, navyše, osvetlený.  Mesto v najbližšom čase vypíše verejnú súťaž na dodávateľa.
Prípravné práce sú už hotové, čaká sa na vydanie stavebného povolenia. Na projekt radnica ešte minulý rok vyčlenila 182 000 eur. Prví cyklisti by po novom chodníku mohli prejsť ešte tento rok. 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
mediálna gramotnosť
autor touch   
02. 03. 2011
Vzniklo Centrum mediálnej gramotnosti
Na pôde Univerzity sv. Cyrila a Metoda vzniklo na podnet Fakulty masmediálnej komunikácie Prvé slovenské Centrum mediálnej gramotnosti. Záujemcovia tu nájdu aj odpovede na otázky týkajúce sa mediálnej výchovy. V archíve sa nachádzajú slovenské i zahraničné publikácie, postupne by sa mali dopĺňať nové so zameraním na mediálnu výchovu a rovnako materiály od študentov.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Projekty
autor touch   
02. 03. 2011

Projekty čakajú na schválenie
Zdá sa, že revitalizácia Kamenného mlyna sa opäť o niečo natiahne. Mesto Trnava získalo stavebné povolenie ešte v roku 2008, medzitým požiadalo o jeho predĺženie. Čaká na peniaze z Európskej únie, ktoré ešte musí schváliť ministerstvo financií. Podmienkou je hotový projekt a k nemu vydané stavebné povolenie. Ani samotné ministerstvá zatiaľ nevedia, koľko peňazí na prerozdelenie dostanú. V rámci Regionálneho operačného projektu má dostať Trnava vyše 156 000c eur na komplexnú podporu cestovného ruchu. Prvých 52 000 má  čerpať v roku 2012.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Odvolaný riaditeľ
autor touch   
17. 02. 2011
Galéria Jána Koniarka bez riaditeľa
Vladimír Beskid už nie je riaditeľom Galérie Jána Koniarka. Zastupiteľstvo TTSK ho odvolalo na svojom zasadnutí po tom, čo mu vyčítalo niekoľko nedostatkov. Medzi nimi aj neúplné školenie upratovačky pre prácu na rebríku, chýbajúci zoznam vydávaných pracovných ochranných prostriedkov či chýbajúcu časť oplotenia. Beskid naďalej zostáva zamestnancom galérie, viesť ju však bude Božena Brestovanská. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Derby s policajtami
autor touch   
17. 02. 2011
Trnava - Slovan ako rizikový zápas
Derby stretnutie futbalovej Corgoň ligy medzi Trnavou a Slovanom sa v piatok 25. februára odohrá za prísnych bezpečnostných opatrení. O poriadok sa budú starať policajti z celého kraja. Od 5.00 až do 22.00 h budú uzatvorené parkoviská na Kollárovej ulici, po ktorých budú prichádzať fanúšikovia hostí. Celá Kollárova ulica bude pre dopravu uzatvorená už od 13. hodiny. Výkop zápasu je o 17.30 h. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Hodnotenie fakúlt
autor touch   
06. 02. 2011
Nelichotivé umiestnenia fakúlt Univerzity sv. Cyrila a Metoda
Akademická rankingová a ratingová agentúra vydala aktuálne výsledky hodnotenia vysokých škôl. Podľa nich patria až dvom z troch fakúlt Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave posledné priečky rebríčka. Fakulta masmediálnej komunikácie obsadila piate z možných ôsmich miest fakúlt s podobným zameraním. Hodnotenie vysokých škôl vzniká na základe údajov o vedeckej činnosti, pedagógoch, počtu študentov, ale aj záujmu o štúdium. Do úvahy sa taktiež berú granty a kvalita doktorandského štúdia.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 33 - 40 z 241
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?