Zaujímavosti
Polícia
autor touch   
02. 09. 2010
Riaditeľ skončil
Krajský policajný riaditeľ Bystrík Stanko skončil vo svojej funkcii. Aj keď objasnenosť kriminality stúpla o 10 percent, čo je najviac na Slovensku, Stanko zo svojej stoličky odchádza. Údajne preto, že nevyhovoval politicky.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Nehoda
autor touch   
02. 09. 2010
Nehoda priamo v meste
Minulú sobotu (21.8.) sa v Trnave na Hospodárskej ulici stala smrteľná dopravná nehoda. O 20.10 h mladý motocyklista Miloš Urbanovský (27) vrazil do osobného auta značky Audi A6, následne na neho vyletel a svojim zraneniam podľahol. Príčiny nehody a mieru zavinenia vyšetruje polícia.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Primátor
autor touch   
15. 08. 2010
Súčasný primátor Trnavy končí
Štefan Bošnák v kresle primátora Mesta Trnava končí. Oznámil to sám primátor, ktorý sa po dvadsiatich rokoch v tejto funkcii rozhodol znova nekandidovať na túto funkciu. Bude sa však uchádzať o miesto poslanca mestského zastupiteľstva. Zároveň je aj poslancom v Trnavskom samosprávnom kraji. Komunálne voľby sú naplánované na november tohto roku.  Vážnym kandidátom na uvoľnený post prvého muža Trnavy by mohol byť Vladimír Butko. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Domov
autor touch   
11. 07. 2010
Známa ubytovňa sa dočká premeny
Ubytovňa Domov na Zelenečskej ulici sa dočká komplexnej rekonštrukcie. Investor projektu už obdržal stavebné povolenie, na základe ktorého sa môže pustiť do prestavby oboch šesťposchodových budov na "Bývanie nižšieho štandardu". V súčasnej ubytovni tak vznikne 162 bytov s murovanými jadrami, kuchynskými linkami, zrekonštruovanými stenami či podľahami. Investor by sa do prác mal pustiť ešte do konca leta. Rekonštrukcia budov bude mať aj novinku. Ich nájomníkmi už budú len tí ľudia, ktorí sa dokážu k cudziemu majetku chovať s rešpektom a dokážu platiť nájomné.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Požiar
autor touch   
05. 07. 2010
Požiar zničil výrobnú halu
Minulý týždeň prekvapili obyvateľov sídliska Linčianska mohutné výbuchy a húkanie požiarnych áut. V areáli bývalej TAZ-ky vypukol rozsiahly požiar, ktorý zničil jednu zo starých výrobných hál. Tá zhorela do tla. Silný požiar sprevádzalo v záverečnej fáze asi päť po sebe idúcich výbuchov. Keďže trnavskí hasiči si so silným požiarom nevedeli poradiť sami, na pomoc im prišli kolegovia z Piešťan, Galanty, D. Stredy aj Senice.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Povodne
autor touch   
23. 06. 2010
Dali aj z mála
Ľudia, postihnutí povodňami, nie sú ľahostajní trnavským dôchodcom. Tí na svojej členskej schôdzi v Trnave priamo na mieste vyzbierali 800 €. Pomoc od tých, ktorí majú malo, pre tých, ktorí prišli o všetko, je gestom najväčšej spolupatričnosti,Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Samovražda školáka
autor touch   
23. 06. 2010
Nezmyselná smrť tínedžera
Len 15 - ročný žiak ZŠ na Ulici A. Kubinu Michal P. spáchal samovraždu. V pondelok ho s igelitovým vrecom na hlave našla v byte vlastná matka. Mladého školáka sa už nepodarilo zachrániť. Príčiny jeho konania nie sú známe. Známky si vylepšil, takže dôvod blížiaceho sa vysvedčenia možno vylúčiť. Michal žil po rozvode rodičov s otcom v Majcichove, ten sa však často zdržiaval pracovne mimo domova. Mamu a sestru však navštevoval denne na jednom trnavskom sídlisku. V byte matky sa našlo aj jeho telo.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Životné prostredie
autor touch   
16. 06. 2010
Trnava bude čistejšia
Vďaka novým zametacím autám by mohla byť Trnava o niečo čistejšia.  Dva zametače zakúpilo mesto z eurofondov v hodnote 5700 eur. V prevádzke však nebudú celoročne, nie sú totiž vhodné na úpravu počas zimných mesiacov. Sú však efektívnejšie. Kým staré vozidlá museli prejsť po jednej ceste štyrikrát, novým stačí prejsť dvakrát.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 57 - 64 z 241
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?