Zaujímavosti
TTSK oceňovalo
autor touch   
06. 06. 2010
Osobnosti s uznaním
Trnavský samosprávny kraj oceňoval svoje osobnosti titulom čestný občan. Tento honor sa ušiel filmárovi Jozefovi Zacharovi, vychovávateľke Anne Evangeliste Orlickej a in memoriam Pavlovi Jantauschovi. ďalšie ceny získali Zita Furková, Karol Čálik a in memoriam Eva Kostolányiová.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Kúpaliská
autor touch   
29. 05. 2010
Kúpaliská čakajú na lepšie počasie
Vplyvom vrtkavého počasia sa posúva aj termín otvorenia trnavských kúpalísk. V meste su trí: Castiglione (na Družbe), kúpalisko Slávia a na Kamennom mlyne. Prevádzkovatelia a majitelia kúpalisk zatiaľ pripravujú areály na spustenie, čiastia bazény, resp. renovujú okolie. Castiglione by sa malo otvoriť 1. júna, ale len za predpokladu, že bude vhodné počasie. Vstup bude tento den zdarma. Kamenáč by mal svojich prvých návštevníkov v plavkách privítať 24. júna. Slávia by sa mala otvroiť ako posledná, až prvý júlový deň. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Zánik športovísk?
autor touch   
09. 05. 2010
Kam pôjdu tenisti z Prednádražia?
Bejzbalisti aj softbalistky Trnavy majú hlavu v smútku. Zdá sa, že po rokoch strávených na Prednádraží, kde si vybudovali krásny tréningový aj súťažný areál, budú musieť z týchto priestorov odísť. Teraz hrozí to isté tenistom. Športovci majú problém dohodnúť sa s vedením MtF STU Trnava, na pôde ktorej majú svoje areáli. Dekan fakulty tvrdí, že tenisti, resp. firma TENSPORT, s. r. o., nedodržala zmluvu tým, že v čas nezapatila nájomné.. Firma sa bráni, že má doklad o vyplatení načas. Tenisti sú zúfalí, obávajú sa, že prídu o svoje priestory a odídu tak, ako to majú zakotvené v zmluve. Zoberú si všetko okrem antukového povrchu. Fakulta sa bráni, tvrdí, že má vlastné kurty, ktoré budú naďalej k dispozícii jej žiakom. Viac sa o tejto téme dočítate v Trnavskom hlase č.18.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Svetové víno
autor touch   
17. 03. 2010
Máme svetového šampióna
Vinárska spoločnsoť Mrva and Stanko očarila celý svet. Konkrétne ich ružové víno na svetovej výstave Paris Vinalies Internationales. Trnavská spoločnosť sa na prestížnej súťaži prezentovala so štyrmi vínami, z toho tri bodovali. V Paríži bojovali vinári z 39 krajín, degustovalo 150 odborníkov a k dispozícii mali takmer 3200 vín. Najlepším vínom na svete sa stalo trnavské Cabernet Sauvignon rosé, ročník 2009. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Štatistiky
autor touch   
21. 02. 2010

Hasiči zachraňovali životy aj majetky
Trnavský hasičský a záchranný zbor bilancova rok 2009. Do úvahy sa pritom brali všetky zásahy na území Trnavského samosprávneho kraja. Hasiči mali výjazdy v 2483 prípadoch. O život prišlo 60 ľudí a vyše 800 bolo zranenných. zachránených bolo takmer  1100 ľudských životov (z toho v 69 prípadoch u deťoch).  Požiare spôsobili škodu za vyše 5,7 milióna eur, čo je o 1,9 milióna eur viac ako v roku 2008.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Chrípka
autor touch   
14. 02. 2010
Chrípka úraduje
Trinásť školských a predškolských zariadení bolo v tomto týždni zatvorených v Trnavskom kraji, najviac v okrese Trnava a Galanta. Od pondelka 8.februára zaznamenali všeobecní lekári spolu 7494 prípadov akútnych respiračných ochorení, čo je o 261 prípadov viac ako v minulom týždni.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Coburgova
autor touch   
02. 02. 2010
Byty Rómov lákajú
Byty na problematickej Coburgovej ulici lákajú Rómov. Po letnom požiari sú byty prázdne, napriek tomu už odtiaľ polícia vysťahovala niekoľko nelegálnych nájomníkov. Pred pár dňami 26-ročnú Emíliu, niekoľko dní pred ňou jej sestru aj so šiestimi deťmi. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
štadión
autor touch   
27. 01. 2010

Prestavba ŠAM bude skvostom
Už dlho sa hovorí o chystanej prestavbe Štadióna Antona Malatinského na dôstojný futbalový stánok, ktorý by spĺňal aj vysoké európske požiadavky. S plánovanou prestavbou by sa malo začať v lete 2011. Zástupca investora Jan Godan uviedol, že prvým objektom, ktorý postavia, bude štadión s krytým sedením pre 18 tisíc divákov. Jeho súčasťou bude aj komerčné zariadenie, byty, kancelárie a 600 podzemných parkovacích miest. Objekt vznikne na mieste súčasného futbalového štadióna a plánujú ho dokončiť v októbri 2012. Vzápätí by mali začať s výstavbou pri mestskom amfiteátri, kde má vzniknúť hotel, administratívne budovy, byty a ďalších 600 parkovacích miest. Zatiaľ nie je isté či sa uskutoční aj tretia etapa, ktorou má byť výstavba pri supermarkete Billa pozostávajúca z ďalších 250 parkovacích miest pod zemou, bytov a doplnkového občianskeho vybavenia. Do celého projektu chcú investovať 150 miliónov eur, z toho štadión má stáť 28 miliónov eur. Návratnosť projektu odhadujú na 12 až 15 rokov.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 65 - 72 z 241
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?