Zaujímavosti
Autobusy
autor touch   
19. 01. 2010
Autobusová doprava sa skvalitní
Autobusová doprava v meste by mala byť už plynulejšia a to vďaka preferenčným jazdným pruhom pre autobusy. Tie pravdepodobne vzniknú na Hospodárskej ulici. Je to jedna z najviac zaťažených ulíc mesta. Stavebné úpravy sa dotknú len križovatky Hospodárskej a Sládkovičovej ulice, kde je potrebné zachovať ľavé odbočenie.Súčasný počet liniek by mal klesnúť zo 16 na 12, pričom šesť by bolo nosných a šesť vedľajších. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Škôlky
autor touch   
17. 01. 2010
Škôlkárov v meste pribúda
Po minuloročných marcových zápisoch zostalo v Trnave 200 neumiestnených škôlkárov. Situácia sa zlepšila tento rok. 11. januára otvorilo mesto novú škôlku na Spartakovskej ulici, ktorá má kapacitu 85 miest. Deti sú prerozdelené do štyroch tried. Celá rekonštrukcia stála viac ako 160 000 eur.
Ostatné deti sa roztrúsili medzi zvyšné škôlky v Trnave. Cirkevná materská škola prijala 40 detí. Materská škola na Hollého sa presťahovala na Vančurovu o to jej umožnilo prijať o desať detí naviac. V Trnave je momentálne 18 predškolských zariadení. Vďaka zvýšenej pôrodnosti sa situácia tento rok v marci môže znova zopakovať.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Cesty
autor touch   
15. 12. 2009

Na údržbu ciest pôjde menej peňazí
Na tohtoročnú zimnú údržbu ciest dá mesto Trnava menej o 16 500 eur. Suma, ktorá sa použije je 83 000 eur. Zimná udržba sa začína pravidelne 15. novembra, popr. skôr podľa počasia. V správe mesta Trnava je 243 kim ciest, chodníkov a takmer 120000 metrov štvorcovísk parkovísk.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Umrtia na porodnici
autor touch   
03. 12. 2009
Zomreli rodička aj dieťa
Uplynulý piatok zomreli v Trnavskej fakultnej nemocnici rodička a dieťa. 20-ročná Adriana bola privezená do nemocnice s dýchacími ťažkosťami. V 38. týždni tehotenstva sa však v rodine netešili z babätka, ale chystajú pohreb. Matka je navyše v kritickom stave na anestéziologicko - resustitačnom oddelení. Adriana mala pred pôrodom problémy s komplikovaným zápalom pľúc, ktorý teraz doktori liečia. Pre septický šok však príbuzným veľké šance na záchranu nedávajú.
V ten istý deň službukonajúcemu lekárovi zomrela na inej sále rodička, bábätko prežilo. V oboch prípadoch vymenoval riaditeľ FN  Martin Tabaček komisie, ktoré prípady prešetria.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
November 89
autor touch   
17. 11. 2009
Trvalá spomienka na november 1989
Na budove Divadla Jána Palárika bola v pondelok 16. novembra slávnostne odhalená pamätná tabuľa venovaná udalostiam Novembra ’89. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Zlodejky
autor touch   
16. 10. 2009
Živia sa telom i lúpežami
Dve mladé prostitútky si na živobytie zarábajú aj inak ako len vlastným telom. Trrnavský policajný vyšetrovateľ ich včera (15. októbra) obvinil z lúpeže. Ešte v júni tieto dve Trnavčanky vo veku 21 a 24 rokov prepadli na Nitrianskej ulici 52-ročného muža z Čachtíc. Zhodili ho na zem a odcudzili mu z vrecka nohavíc peňaženku. No muž sa rýchlo postavil a dobehol unikajúcu páchateľku. Peňaženku jej vytrhol, ale druhá žena ho vzápätí zhodila zozadu na zem. Pri páde opäť peňaženku pustil a na krátku chvíľu stratil orientáciu, čo využili páchateľky a znovu mu ju vzali. Teraz už však z nej narýchlo vybrali 1500 eur (4500 Sk) a odhodili ju na zem vedľa muža. Obom páchateľkám hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Čajovňa
autor touch   
29. 09. 2009
V Trnave existuje špeciálna čajovňa
Čajovňa u priateľov v Trnave je výnimočná. Jej prvými čašníčkami sa stali tri mentálne hendikepované dievčatá. Prevádzka je chránenou dielňou, zriadilo ju Stredisko Evanjelickej diakonie (SED) a je ešte len treťou svojho druhu na Slovensku. Čajovňa okrem mentálne hendikepovaných zamestná ako obsluhujúci personál aj troch uchádzačov o zamestnanie, na mzdy ktorých bude dva
roky prispievať úrad práce. V čajovni sa zároveň budú usporadúvať kultúrne podujatia ako čítačky, koncerty či výstavy pre zdravých i postihnutých.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
100 dní
autor touch   
13. 09. 2009
100 dní arcibiskupa Bezáka vo funkcii
Symbolických sto dní od nástupu do funkcie má za sebou arcibiskup Trnavskej arcidiecézy Róbert Bezák. Začiatkom júna na poste nahradil arcibiskupa Jána Sokola, ktorý odstúpil po dosiahnutí veku 75 rokov. Bezák o svojich prvých krokoch vo funkcii ale zatiaľ hovoriť nechce. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 73 - 80 z 241
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?