Zaujímavosti
Parčík
autor touch   
09. 09. 2012
Univerzitný parčík bude od pondelka k dispozícii
Trnavčania sa môžu tešiť na nový parčík v meste. Dokončený je ten univerzitný, ktorý sa nachádza na bývalom parkovisku pri Trnavskej univerzite. Hoci je realizácia parčíka už hotová niekoľko dní, návštevníci do neho môžu ísť až od zajtra. Dôvodom bol trnavský jarmok, zvýšené množstvo ľudí a teda obavy, že by sa mohol zničiť skôr ako by začal slúžiť svojmu účelu.
Na jeho výstavbu sa použilo 300 000 eur z rozpočtu mesta. Dominantou parčíka je kruhové centrálne odpočívadlo s chodníkmi v tvare trnavského znaku. V jeho priestoroch sa nachádza 19 lavičiek, osem odpadových košov, fontána s pitnou vodou a konštrukcie na popínavú zeleň.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Jarmok
autor touch   
29. 08. 2012

Dopravné obmedzenia počas jarmoku
Tradičný trnavský jarmok sa uskutoční už budúci týždeň. Hoci sa koná v klasických dňoch štvrtok – nedeľa, dopravné obmedzenia budú v Trnave platiť už od utorka 4.septembra. O desiatej večer uzavrie polícia ulice: Športová, Strelecká a Paulínska, Dolnopotočná a Antona Malatinského Znova sprístupnené budú tieto ulice v nedeľu po desiatej hodine nočnej. V historickom centre mesta sa bude dať autami prechádzať cez Halenársku ulicu, ulicu Jána Hollého, Hornopotočnú a Hviezdoslavovu.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
obchodníci
autor touch   
15. 08. 2012

Obchodníci nevládzu platiť nájomné v centre
Z centra mesta utekajú obchodníci. Dôvodom je privysoké nájomné, ktoré nevládzu platiť. Mesto Trnava sa preto rozhodlo, že v niektorých prípadoch obchodníkom nájmy zníži. Niektoré obchody totiž platia ročné nájomné aj okolo 33 000 eur. Podľa nového platobného predpisu sa ich náklady znížia asi o štvrtinu.
Poslanci sa rozhodli nájomné znížiť aj preto, aby v centre nepribudol ďalší prázdny obchodný priestor. Po odchode dlhoročného nájomcu sa jej totiž nového nájsť nedarí. Základná sadzba nájmov sa podľa predpisov zvyšuje podľa atraktivity priestorov o 100 až 500 percent.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Cyril a Metod
autor touch   
05. 07. 2012

Omše na historických miestach
Sviatok sv. Cyrila a Metoda ohli veriaci stráviť v prírode na miestach, ktoré dýchajú históriou. V Trnavskom kraji boli pripravené sväté omše na pahorku Kostolec v Ducovom. V zrúcanine Kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej pri Dechticiach a evanjelické služby Božie v zrúcanine hradu Branč. 

                                                                                                                            

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Bezák
autor touch   
01. 07. 2012

Bezák už nevedie trnavskú arcidiecézu
Arcibiskup Róbert Bezák bol odvolaný z vedenia trnavskej arcidiecézy. Dočasne by ju mal vies pomocný biskup Ján Orosch. O odvolaní informoval počas dnešnej svätej omše v Katedrále sv. Jána Krstiteľa sám Bezák. Správa má byť zverejnená zajtra v L'Osservatore Romano a nadobudne tak právoplatnosť. Dôvodom odvolania majú byť výsledky apoštolskej vizitácie zo začiatku tohto roku a zlé riadenie diecézy.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
sobáše
autor touch   
14. 06. 2012

Sobášiť sa bude, ale nie na radnici
V najbližších týždňoch sa na trnavskej radnici neuskutoční žiadny sobáš. Dôvodom nie je nízky záujem  adeptov na manželstvo, ale rekonštrukčné práce. Tie by mali potrvať až do konca júla. Mesto by však prvých novomanželov rado uvidelo v týchto priestoroch už v polovici júla. Sobáše, ktoré boli vopred dohodnuté, sa uskutočnia buď v kaplnke na nádvorí alebo v priestoroch mestského zastupiteľstva.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Havária
autor touch   
23. 05. 2012

Autom vrazil do ľudí
V stredu (23.5.) o 14.00 nezodpovedný vodič na aute značky peugeot zrazil na Bottovje ulici troch chodcov. Podľa svedkov sa nadmernou rýchlosťou rútil na kruhovú križovatku pred internátom MtF STU, následne stratil nad vozidlom kontrolu a vyletel na chodník. Traja ľudia utrpeli mnohopočetné zlomeniny. Viac informácií zisťujeme.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Noc kostolov
autor touch   
16. 05. 2012

Po roku si môžeme opäť pozrieť kostoly v noci
Trnavčanom, ale nielen im, sa znova naskytne možnosť pozrieť si kostoly a ich inokedy neprístupné priestory zvnútra. Minulý rok túto možnosť využili tisícky ľudí. Do celého projektu Noc Kostolov je zapojených 180 kostolov na celom Slovensku. Tohtoročná Noc kostolov sa uskutoční 1. júna od 18.00 do 24.00 hod. Jej začiatok uvedie vyzváňanie zvonov.

TRNAVA - MESTO
Kopánka, Kostol Panny Márie Pomocnice kresťanov
Bazilika sv. Mikuláša
Cirkev adventistov siedmeho dňa
Evanjelický a. v. kostol
Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie
Katedrálny chrám sv. Jána Krstiteľa
Kostol Najsvätejšej Trojice (jezuitský)
Kostol Najsvätejšieho Srdca Ježišovho
Kostol sv. Anny (uršulínsky)
Kostol sv. Heleny
Kostol sv. Jakuba apoštola staršieho
priestory Cirkvi bratskej

TRNAVA - OKOLIE
Boleráz, Kostol sv. Michala Archanjela
Brestovany, Kostol sv. Jána Krstiteľa
Cífer, Kostol sv. Michala Archanjela
Dechtice, Kostol sv. Kataríny Alexandrijskej
Dolná Krupá, Kostol sv. Ondreja
Horná Krupá, Kostol sv. Mikuláša
Horné Orešany, Kostol Narodenia Panny Márie
Kátlovce, Kostol Ducha Svätého
Križovany N/D, Kostol Povýšenia sv. Kríža
Majcichov, Kostol Všetkých svätých
Naháč, Kostol sv. Michala Archanjela
Smolenice, Kostol Narodenia Panny Márie
Suchá nad Parnou, Kostol sv. Matina z Tours
Šelpice, Kostol Krista Kráľa
Špačince, Kostol Narodenia Panny Márie
Zeleneč, Kostol Narodenia Panny Márie

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 9 - 16 z 241
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?