V príprave
autor touch
12. 08. 2007

Basketbalisti Slávia Trnava vstúpili do prípravy na nový ročník
Na úvodnom tréningu sa trénerovi Viliamovi Bublávkovi hlásilo 13 hráčov, medzi nimi traja noví hráči. Dva týždne budú slávisti trénovať trikrát do týždňa, následne štyrikrát. V pláne majú odohrať dva turnaje a 15 prípravných stretnutí. Podľa slov V. Bublávka má tento káder na prvú štvorku 1. ligy západ a teda aj na postup do skupiny o účasť v extralige.Kapitánom mužstva zostáva skúsený Juraj Lipták.

Pridať komentár (0 Komentáre)

1. liga, nadstavba
autor touch
22. 04. 2007

Slávia v nadstavbe s ďalším víťazstvom
Slávia Trnava - Kovohuty Krompachy 87:67 (20:20, 43:44, 65:52)
Slávia: Lipták 15, Bayer 13, Paľov 12, Fečko 8, Šrot 7 (Lukšík 26, Dárius 6, Petráš 0, Synak 0)
Trestné hody: 16/13 - 22/11, fauly: 21 – 15, trojky: 6 – 4.
Rozhodovali: Pavelka – Fontányi.

Hosstia prišli do Trnavy v malom počte, napriek tomu dokázali Slávii odolávať. Po prvej štvrtine bol stav vyrovnaný 20:20. Trnavčanom našťastie vychádzala streľba, aj keď po polčase prehrávali o jeden bod, nakoniec zápas dotiahli do víťaznného konca.

1. liga - nadstavba, 6. kolo
autor touch
14. 03. 2007

Slávisti doma po tretíkrát vyhrali
Slávia Trnava - ŠKP B. Bystrica 72:58 (16:13, 38:30, 55:45)
Slávia:
Paľov 21, Lipták 20, Fečko 8, Dárius 5, Šrot 4 (Bayer 9, Lukšík 5).
Trestné hody: 28/ 24 - 18/ 12, fauly: 14 - 19, trojky: 2 – 4.
Rozhodovali: Hlinka – Fuska.

Slávisti s aujali vedenia 4:0 a čoskoro aj 16:7. Ich vlastnou nepozornosťou sa hosťom podarilo znížiť na rozdiel troch bodov. Postupne sa domáci opäť odpútavali od svoho súpera. Úspešným trojkovým pokusom Dáriusa viedli už 30:21. V závere stretnutia ušla Trnava ŠKP na 19 bodov (64:45) a vysoké vedenie napokon udržala.

1. liga - nadstavba, 3. kolo
autor touch
07. 02. 2007

Víťazstvo o 20 bodov
MBK Trnava – Prírodovedec Bratislava 95:75 (27:22, 41:45, 72:63)
Slávia:
Lipták 25, Dárius 21, Paľov 14, Šrot 13, Fečko 4 (Látečka 10, Pulman 4, Petráš 2, Synak 2, Bayer 0)
Trestné hody: 19/12 - 18/12, fauly: 20 - 16, 5 os. chýb: Sagula ( Prírodovedec ), trojky: 5 – 9.
Rozhodovali: Lamoš - Tomek

Pikantériou zápasu bolo, že Prírodovedec nastúpil iba s piatimi hráčmi, ale štyri úspešné trojkové pokusy v prvej desaťminútovke udržiavali až do jej záveru vyrovnaný stav a až za stavu 22:20 Oslabení hostia odchádzali napriek tomu do šatní s náskokom štyroch bodov. Domácim sa podarilo zlomiť odpor Bratislavčanov až v poslednej tretine tretej štvrtiny, keď za nerozhodného stavu 58:58 Dárius, Látečka a Lipták strhli vedenie na ich stranu a do poslednej desaťminútovky nastupovali s náskokom deviatich bodov.

1. liga - nadstavba, 2. kolo
autor touch

Slávisti v laufe
MBK Trnava – Inter Bratislava “B” 88:59 (22:12, 40:25, 58:40)
Slávia:
Dárius 18, Paľov 17, Lipták 12, Fečko 8, Šrot 1 (Bayer 22, Látečka 5, Pulman 5, Halecký 0).
Trestné hody: 33/21 - 18/10, fauly: 21 – 27, 5 osobných chýb: Irecký, Kyrinovič, Lajčák (všetci Inter B), trojky: 5 – 4.
Rozhodovali: Tomek – Lamoš.

V 2. kole 1. ligy mužov – skupiny o 9. – 15. miesto sa v dôležitom zápase na domácej pôde stretli hráči MBK s rezervou extraligového Interu Bratislava. Do 7. minúty, kedy bol stav 11:10, sa ani jednému družstvu nepodarilo vytvoriť si náskok. Záver polčasu však patril Trnavčanov, ktorí upravili na 40:25. Slávisti boli pri chuti aj po polčasovej prestávke, zvýšili na 50:26, ale prišla ich slabšia chvíľa, hostia deviatimi bodmi znížili na 50:35. V záverečnej fáze hry strelecky koncertoval Bayer, posledných päť minút vyhrali slávisti 21:8 a Pulman trojkou a efektným zakončením spod koša dal bodku za zápasom.

basket - 14. kolo
autor touch
21. 01. 2007

MBK Pezinok - MBK Trnava 96:46 (28:9, 58:25, 74:32)
Slávia: Fečko 8, Bayer 4, Dárius 4, Paľov 4, Lukšík 2 (Halecký 10, Šrot 8, Pulman 4, Látečka 2, R. Petráš 0, Synak 0)TH: 34/23 - 2/0, fauly: 11 – 26, 5 os. chýb: Bayer, Fečko, Látečka, trojky: 3 – 4.
Rozhodovali: M. Fontányi - V. Pavelka.

basket - 13. kolo
autor touch

Prírodovedec Bratislava - MBK Trnava 78:61 (20:19, 31:33, 51:51)
Slávia: Paľov 22, Dárius 16, Lipták 12, Fečko 2, Šrot 0 ( Lukšík 11, Bayer 10, Pulman 8, Látečka 4, Halecký 3 )
TH: 22/13 - 30/17, fauly: 23 – 25, 5 os. chýb Pešek – Fečko, diskvalifikujúci faul: J. Ciho, trojky : 10 – 11.
Rozhodovali: T. Szarka - M. Šnauko.

1. liga - 11. kolo
autor touch
10. 12. 2006

Slávisti s ďalším víťazstvom
MBK Trnava – Inter Bratislava “B” 85:68 (25:17, 49:29, 69:44)
Slávia:
Dárius 25, Lukšík 19, Paľov 17, Fečko 8, Lipták 4 (Halecký 10, Synak 2, Petráš R. 0, Šrot 0)
TH: 22/ 16 – 15/ 10, fauly: 19 – 21, 5 os. chýb: 35. min Halecký, 39. min Fečko, trojky: 5 – 6

Úvodné dva body zápasu zaznamenal Lukšík z trestných hodov. Hostia v priebehu hry znížili na 23:17, ale posledné slovo mal Paľov, ktorý stanovil výsledok prvej štvrtiny na 25:17. Vďaka dobrému doskakovaniu Liptáka a streľbe Dáriusa a Haleckého zvýšili svoj náskok na 20 bodov a týmto rozdielom sa skončil aj prvý polčas. V tretej desaťminútovke síce lepšie začali hostia, znížili na 53:36. V úvode posledného dejstva zápasu bol rozdiel v skóre najvyšší – 78:46. Slávisti o tento náskok síce prišli, ale víťazstvo udržali na svojej strane.