Majstrovstvá sveta
autor touch
23. 01. 2009

Pamätáte si ich?
Nie je to tak dávno, čo trnavskí hádzanári pôsobili v československej súťaži HIL. Vtedy vo farbách malého Ríma hrali aj František Šulc a Martin Stráňovský. Trnava však pre finančné problémy spadla až do 2. ligy (teraz pôsobí v najvyššej slovenskej lige, po suverénnych postupoch z oboch nižších líg). Títo dvaja hráči pôsobia teraz v špičkových európskych kluboch a momentálne robia dobré meno Slovensku na majstrovstvách sveta v Chorvátsku. Držíme im palce aj naďalej.

Pridať komentár (0 Komentáre)

1. liga - 3. kolo
autor touch
08. 10. 2007

Bojnice – Trnava 22:26 (8:15)
Hostia hrali rýchle a efektívne, najmä Oros i Lužák boli úspešnými strelcami a držali domácich na dištanc. Trnavčania v tejto sezóne ešte neprehrali.
HK 47: Just, Repáň, Šidlík – Ruman 3, Mančuška 1, Sakár 4, Minárik, Rumanovský, Benko, Vaňo 2, Kochan, Oros 10/3, Baran 1, Lužák 5.

2. liga - 17. kolo
autor touch
22. 04. 2007
HK Tatran Stupava – HK 47 Trnava 16:18 (8:14)

HK 47: Just, Repáň – Ruman 5, Mančuška 2, Toman, Rumanovský, Minárik, Baran, Turanský 4, Benko, Vaňo 4/1, Staník 2, Brezina 1. Tréner Ernest Gubrický. Pokutové hody: 2/2 – 1/1, vylúčení: 3/1. Pred 100 divákmi rozhodovali Martin Kozák a Nikoleta Dubaiová (obaja Bratislava).

V 17. kole 2. ligy natrafila Trnava na zdatného ssúpera, ktorého zdolala len veľmi tesne. Pre HK 47 to bolo už sedemnáste víťazstvo v aktuálnej sezóne, vďaka ktorému si 5 kôl pred konncom ligy zabezpečili postup do 1. ligy.

2. liga - 14. kolo
autor touch
25. 03. 2007

Hádzanári poľahky ako nôž maslom
HK 47 Trnava – HK HC DAC Dunajská Streda 34:22 (20:8)
Domáci hádzanári od začiatku duelu ukázali kto bude pánom na palubovke. Veľmi rýchlo sa ujali dostatočného vedenia, ktoré do polčasu natiahli na dvanásťgólový rozdiel. "Povinným " víťazstvom  si pripísali už svoje štrnáste víťazstvo v rade a upevnili líderskú pozíciu.
HK 47: Just, Šidlík – Ruman 3, Mančuška 1, Toman 4, Minárik 1, Rumanovský 2, Baran 3, Turanský 7, Benko 4/1, Vaňo 2, Kochan 3, Staník 1, Brezina 3. Tréner: Ernest Gubrický.
Pokutové hody: 2/1 – 5/2, vylúčení: 7/3, červená karta: Chyba (D. Streda) za nešportové správanie.

2. liga - 11. kolo
autor touch
29. 11. 2006

Líder tabuľky nezaváhal ani na záver jesene
HK Lehota pod Vtáčnikom – HK 47 Trnava 23:24 (11:14)
HK 47:
Šidlík, Repáň – Ruman 2, Mančuška 1, Toman, Minárik 1, Šimek 2, Baran 4, Turanský 1, Benko, Vaňo 7/1, Kochan 2, Staník 3, Brezina 1 – tréner: E. Gubrický.

Domáci s apustili do lídra tabuľky nebojácne, no za stavu 3:3 už začala prechádzať iniciatíva na stranu Trnavy až na polčasových 11:14. V druhom sa hráči Trnavy napriek silnejúcemu tlaku zo strany domácich snažili niekoľkogólový náskok udržať a stretnutie dotiahnuť do víťazného konca. . V situácii za jednogólového vedenia však Šidlík zachytil samostatný náskok hráča hostí a tak sa tri body nakoniec viezli do Trnavy.

2. liga - 10. kolo
autor touch
22. 11. 2006

Prvý sa potrápil s posledným
HK 47 Trnava – HKM Šaľa 34:13 (14:9)
HK 47:
Just – Ruman 6, Mančuška 7, Toman 2, Šimek 1, Turanský 2, Benko 1, Baran 6, Kochan 2, Staník 2, Malina 1/1, Brezina 4/1 – tréner: Ernest Gubrický.
Pokutové hody: 2/2 – 1/0, vylúčení: 3/2, červená karta: Toman.
Rozhodovali: Jelínek - Troják, 280 divákov.

Úvodná štvrťhodina bola pre oba celky vyrovnanou, keď do vedenia v pomere 7:6 sa dostali domáci až v 19. min stretnutia. Medzitým hostia dokázali, síce len o gól, päťkrát ísť do vedenia, a to ich ďalším možnostiam zabránil výborný Just v trnavskej bráne. Polčasové vedenie o päť gólov sa zrodilo vlastne až v závere, veď v 27. min bolo ešte len 12:9. Hostia zo Šale sa snažili v tomto duchu pokračovať aj v II. polčase, pomerne dobre bránili a znepríjemňovali život našim hráčom, no herná skúsenosť domácich sa nakoniec prejavila. Dôležité bolo, že strelecky sa presadila celá lavička, kde dominovali predovšetkým hráči k tomu povolaní – Mančuška, Ruman, Baran či Brezina. Hostia na strelenie svojich štyroch gólov potrebovali spolu sedemnásť minút.

2. liga - 8. kolo
autor touch
05. 11. 2006

Trnavčania zostávajú na čele
HK 47 Trnava – ŠKP Bratislava “C” 22:20 (11:13)
HK 47:
Just, Šidlík – Ruman 4, Mančuška 1, Šimek 1, Toman 2, Minárik, Baran 4, Turanský, Benko 1/1, Vaňo 4, Kochan, Daniel, Brezina 5. Tréner Ernest Gubrický.

Gólov padalo málo a tak to trvalo, než domáci získali náskok v pomere 5:3. Prišlo však poľavenie, ktoré hostia využili a bolo z toho 5:7 pre nich. Domáci sa verdiktom rozhodcov neustále čudovali, pretože ich akcie sa často znova a znova presúvali na devinu súpera. K zvratu však nakoniec predsa len prišlo a domáci sa po 50. minúte stretnutia konečne začali za stavu 18:18 postupne presadzovať. Mančuška a Šimek svojimi gólmi dostal Trnavu do vedenia 20:18, aby v dramatickom závere nastal boj o každý útok.

2. liga - 7. kolo
autor touch
23. 10. 2006

Trnavskí hádzanári stále víťazia
HK DAC D. Streda – HK 47 Trnava 17:32 (8:20)
HK 47:
Repáň, Šidlík – Ruman 3, Mančuška 6, Toman 1, Minárik 2, Šimek 1, Baran, Turanský 2, Benko 1, Vaňo 9/1, Kochan 2/1, Brezina 5. Tréner: Ernest Gubrický.
Ani po siedmom ligovom kole nenašla Trnava premožiteľa. Od úvodného vedenia 1:0 ani na okamih nepustili iniciatívu z rúk a ešte v prvom polčase si postupne (6:1, 11:5, 14:7, 18:8) vytvorili dostatočný náskok pre druhý polčas. Ten síce vyhrali „len“ 12:9, ale na vysoké víťazstvo, znamenajúce upevnenie vedenia v tabuľke, to úplne stačilo.