Aktuality
tragédia
autor touch   
15. 01. 2013
Prišla o život po páde z poschodia?
Osemnásťročnú Terezu, ktorá minulý týždeň tragicky zahynula na sídlisku Na Hlinách odprevadilo na poslednej ceste životom šesť kňazov. Rozlúčiť sa prišla najbližšia rodina, priatelia aj známy. Polícia v súčasnosti preveruje nové fakty, podľa ktorých Tereza údajne nezomrela pri nešťastnom pošmyknutí a následnom údere do hlavy, ale po páde z vyššieho poschodia paneláka. Či išlo o umýseľ alebo nešťastnú náhodu je momentálne v štádiu riešenia. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
cesty
autor touch   
15. 01. 2013
Snehu je veľa, cesty sú zjazdné
Perinbaba sa za posledné dva dni poriadne rozkokošila. Uštedrila nám toľko snehovej nádielky ako počas tejto zimy ešte nie. Preto všetky záchranné zložky vyzývajú občanov k zvýšenj opatrnosti nielen na cestách, ale aj na chodníkoch. Cesty v Trnavskom samosprávnom kraji sú napriek hustému sneženiu zjazdné. Na cestách I. triedy je aktuálne kašovitá vrstva snehu do troch centimetrov, na cestách II. a III. triedy do päť centimetrov. V teréne je päťdesiatdva posýpacích áut s radlicami, osem nákladných áut s pluhmi a  dvanásť traktorov s radlicami.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Tragédia
autor touch   
10. 01. 2013

Smrť po páde na zamrznutom chodníku
Na sídlisku Na hlinách sa včera predpoludním stala neskutočná tragédia. Na primrznutom, aj keď odhrnutom, chodníku priamo pred vchodom do činžiaka sa pošmykla 18-ročná Terézia. Po páde si narazila hlavu o zem tak nešťastne, že na mieste zomrela. Nepomohla ani hodinová resustitácia záchranárov, ktorých privolala náhodná okoloidúca. Tragédia v rodine je o to väčšia, že pred piatimi rokmi zomrel otec a syn pri autonehode.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
PF 2013
autor touch   
31. 12. 2012

 
 

 

ŠŤASTNÝ  A ÚSPEŠNÝ NOVÝ ROK 2013

PRAJE VŠETKÝM TRNAVČANOM TRNAVA.COM 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Silvester
autor touch   
31. 12. 2012

Silvester 2012 je tu!!!!
Silvestrovský program v Trnave odštartuje pre najmenších o 16.00 a vyvrcholí  ohňostrojom o 18.00. Dospelí sa na Trojičnom námestí začnú zabávať od 20.00. O polnoci rozsvieti oblohu dvanásťminútový ohňostroj. Na svoje si prídu aj veriaci, pre ktorých je prichystaný Novoročný koncert vo Františkánskom kostole o 15.30. Okrem Trnavského komorného orchestra sa predstavia aj sólisti SND Hana Friedová a Daniel Čapkovič. 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
riaditeľ
autor touch   
05. 12. 2012

Stanko mieri do politiky
Krajský policajný riaditeľ Bystrík Stanko
po polroku v tejto funkcii končí. Dôvodom majú údajne byť Stankove ambície v komunálnej politike a jeho opätovný návrat na stoličku viceprimátora mesta. K zmenám by malo dôjsť do konca aktuálneho roka. Stanko by mohol byť zároveň aj jedným z kandidátov na post trnavského župana. 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Novéna
autor touch   
23. 11. 2012

 

 

Skončila sa novéna, začína sa prípravy advent 

 

V stredu sa skončila tradičná Trnavské novéna. Trnavčania si zopakovali procesiu z 21. novembra 1710, po ktorej podľa dobových dokumentov v meste ustal ničivý mor, pri ktorom hrozilo jeho vymretie.  K uctievaniu Panny Márie sa zaviazal magistrát mesta v listine spred viac ako tristo rokov, v ktorej prosil patrónku mesta o pomoc pri zastavení moru. Pred dvoma rokmi, pri príležitosti 300. výročia uctievania patrónky, sa vedenie mesta k záväzku opäť prihlásilo. Obraz Panny Márie Trnavskej je namaľovaný podľa obrazu, ktorý sa nachádza v rímskom Kostole sv. Alexeja a Bonifáca.

 

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Vianočné stromy
autor touch   
20. 11. 2012
Trnavu zdobia až tri vianočné stromy
O tom, že sa blíži čas Vianoc, svedčia aj vianočné stromčeky dosadené na námestia v Trnave. Na trojičnom námestí, kde bude situovaná aj vianočná dedinka, pribudol šestnásť metrov vysoký smrek z Modranky. Rozžiari sa 30. novembra o 17.00 pri príležitosti otvorenia vianočných trhov. Tým budú, na rozdiel od minulého roka, opäť dominovať drevené domčeky. 
Pešiu zónu zdobí dokonca o štyri metre vyšší strom z Bradlanskej ulice. Ten sa rozsvieti 5. decembra. Tretí strom pribudol na Michalskom námestí a priviezli ho z Parrákovej ulice. Všetky stromy venovali mestu občania. 

 Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 1 - 8 z 453
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?