Aktuality
Jarmok
autor touch   
29. 08. 2012

Dopravné obmedzenia počas jarmoku
Tradičný trnavský jarmok sa uskutoční už budúci týždeň. Hoci sa koná v klasických dňoch štvrtok – nedeľa, dopravné obmedzenia budú v Trnave platiť už od utorka 4.septembra. O desiatej večer uzavrie polícia ulice: Športová, Strelecká a Paulínska, Dolnopotočná a Antona Malatinského Znova sprístupnené budú tieto ulice v nedeľu po desiatej hodine nočnej. V historickom centre mesta sa bude dať autami prechádzať cez Halenársku ulicu, ulicu Jána Hollého, Hornopotočnú a Hviezdoslavovu.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
obchodníci
autor touch   
15. 08. 2012

Obchodníci nevládzu platiť nájomné v centre
Z centra mesta utekajú obchodníci. Dôvodom je privysoké nájomné, ktoré nevládzu platiť. Mesto Trnava sa preto rozhodlo, že v niektorých prípadoch obchodníkom nájmy zníži. Niektoré obchody totiž platia ročné nájomné aj okolo 33 000 eur. Podľa nového platobného predpisu sa ich náklady znížia asi o štvrtinu.
Poslanci sa rozhodli nájomné znížiť aj preto, aby v centre nepribudol ďalší prázdny obchodný priestor. Po odchode dlhoročného nájomcu sa jej totiž nového nájsť nedarí. Základná sadzba nájmov sa podľa predpisov zvyšuje podľa atraktivity priestorov o 100 až 500 percent.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
autobusy
autor touch   
27. 07. 2012

Novinky v mestskej autobusovej doprave
Prvého augusta vstúpi do platnosti novinka optimalizácie liniek mestskej autobusovej dopravy. Týka sa nastupovania strednými dverami. Ak budú cestujúci platiť v hotovosti, budú mať so sebou batožinu, psa alebo kočík, musia použiť predné dvere. Lístok si tak kúpia priamo u vodiča. Držitelia čipových kariet použijú na nastupovanie stredné dvere. Tu bude umiestnená nová čítačka kariet. Ich držitelia môžu využívať bezplatný prestupný lístok. Platiť však bude len 50 minút. Zadné dvere budú, tak ako doteraz, slúžiť len na vystupovanie.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Cyril a Metod
autor touch   
05. 07. 2012

Omše na historických miestach
Sviatok sv. Cyrila a Metoda ohli veriaci stráviť v prírode na miestach, ktoré dýchajú históriou. V Trnavskom kraji boli pripravené sväté omše na pahorku Kostolec v Ducovom. V zrúcanine Kostola a kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej pri Dechticiach a evanjelické služby Božie v zrúcanine hradu Branč. 

                                                                                                                            

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Bezák
autor touch   
01. 07. 2012

Bezák už nevedie trnavskú arcidiecézu
Arcibiskup Róbert Bezák bol odvolaný z vedenia trnavskej arcidiecézy. Dočasne by ju mal vies pomocný biskup Ján Orosch. O odvolaní informoval počas dnešnej svätej omše v Katedrále sv. Jána Krstiteľa sám Bezák. Správa má byť zverejnená zajtra v L'Osservatore Romano a nadobudne tak právoplatnosť. Dôvodom odvolania majú byť výsledky apoštolskej vizitácie zo začiatku tohto roku a zlé riadenie diecézy.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
obchvat
autor touch   
24. 06. 2012
Severný obchvat je otvorený
Vodiči sa konečne dočkali. Severný obchvat Trnavy bol za účasti ministra dopravy, pôšt a regionálneho rozvoja Jána Počiatka, predsedu TTSK Tibora Mikuša, primátora Trnavy Vladimíra Butka a Ďalších hostí otvorený v stredu 20. júna. Celkové náklady na trasu Bučianska - Trstínska dlhú 4.5 kilometra dosiahli 33 miliónov eur. Motoristi na tejto ceste mohli prvýkrát jazdiť od 8.00 štvrtok 21. júna. Polícia si tak posvieti na vodičov nákladných aút nad 3,5 tonu. Pokiaľ nezabezpečujú takéto autá zásobovanie, nesmú prechádzať mestom.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
sobáše
autor touch   
14. 06. 2012

Sobášiť sa bude, ale nie na radnici
V najbližších týždňoch sa na trnavskej radnici neuskutoční žiadny sobáš. Dôvodom nie je nízky záujem  adeptov na manželstvo, ale rekonštrukčné práce. Tie by mali potrvať až do konca júla. Mesto by však prvých novomanželov rado uvidelo v týchto priestoroch už v polovici júla. Sobáše, ktoré boli vopred dohodnuté, sa uskutočnia buď v kaplnke na nádvorí alebo v priestoroch mestského zastupiteľstva.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
parkovanie
autor touch   
04. 06. 2012

Vodiči si zaplatia za parkovanie v širšom centre Trnavy
Aktuálne vodiči pri vjazde a zaparkovaní v historickom centre Trnavy platia jedno euro. Za tento poplatok môžu stáť na parkovacom meste celý deň. Od 1. Októbra bude všetko inak. Parkovanie v centre bude stáť 50 centov za hodinu, pri platbe SMS správou o desať centov viac. Ulice ako Kollárová, Halenárska, Hospodárska a Rybníková, parkovisko pri mestskej poliklinike na Starohájskej ulici budú pravdepodobne spoplatnené dvadsiatimi centami na hodinu. Pri poliklinike však bude prvá hodina zdarma.

Veľmi podobný návrh všeobecne záväzného nariadenia o dočasnom parkovaní vozidiel samospráva zverejnila aj v závere minulého roka, vtedy ho však poslanci mestského zastupiteľstva z rokovania stiahli. Niektorým sa nepozdávalo spoplatnenie záchytných parkovísk, ktoré boli doteraz vždy zadarmo.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 17 - 24 z 453
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?