Aktuality
Cyklochodníky
autor touch   
22. 10. 2011

Väčšia bezpečnosť pre cyklistov
V Trnave čochvíľa pribudnú ďalšie cyklochodníky. Koncom októbra bude skolaudovaný jeden na Vansovej ulici, ďalší pribudne na Cukrovej ulici. Tu sa musí navyše vybudovať aj 150 metrov dlhé kovové zábradlie od Hajdóczyho ulice, ktoré bude ochraňovať chodcov a cyklistov od áut. V tomto mieste je totiž cyklochodník posadený až 30 cm pod úrovňou cesty. Ďalšie chodníky, slúžiace cyklistom, sú dôkazom vyspelého a moderného mesta. Napríklad, len v Kodani je vybudovaných 650 km cyklochodníkov.


Pridať komentár (0 Komentáre)
 
ombudsman
autor touch   
13. 10. 2011

Pomoc pri riešení problémov
Verejný ochranca práv Pavel Kandráč bude svoju činnosť vykonávať aj priamo v priestoroch Úradu TTSK. Ombudsman bude poskytovať právnu poradňu pre občanov a ďalšie subjekty bezodplatne ešte dva dni starého roka. V priestoroch TTSK ho môžete nájsť 9.11. a 14.12., vždy od 8. do 16. h.
Jeho hlavnou úlohou je pomáhať občanom v riešení vzniknutých problémov tak, aby sa fyzické aj právnické osoby domohli bez zbytočných formalít rýchlej právnej ochrany.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Výpovede v nemocnici
autor touch   
29. 09. 2011
V nemocnici sa ide prepúšťať
Viac ako päťdesiat zamestnancov Fakultnej nemocnice v Trnave príde k 1. októbru o prácu. Pôjde najmä o technicko-hospodárskych a administratívnych pracovníkov. V budúcnosti by malo prísť o prácu aj štyridsať zdravotníckych pracovníkov. Aj toto je spôsob, akým sa FN rozhodla šetriť na výdavkoch. Na druhej strane sa trnavskí lekári zapojili do celoslovenskej kampane a vyše osemdesiat už podpísalo výpovede.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
parkovné
autor touch   
15. 09. 2011

Parkovné v meste sa si zmení
Celodennému parkovnému v Trnave za jedno euro pravdepodobne zvoní umieráčik. Radnica tvrdí, že mnohí vodiči si v centre mesta odparkujú auto na celý deň a blokujú tých, čo si potrebujú prísť niečo vybaviť.  Prijať nové opatrenia umožňuje samospráve zákona o premávke na pozemných komunikáciách. Zatiaľ nie je jasné, či bude parkovné vyberať priamo radnica, alebo súkromná firma. Po novom by sa však nemalo platiť za prvú polhodinu. Spoplatnené však budú aj záchytné parkoviská v tesnom kontakte s historickým centrom. Lacnejšie by mohli parkovať tí, ktorí využijú Kartu Trnavčana, ktorá má byť k dispozícii už budúci rok.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Petícia učiteľov
autor touch   
03. 09. 2011

Učitelia žiadajú viac, vedia prečo
Akcia učiteľov sa nestretla s veľkým záujmom, podpisov nebolo toľko ako si predstavovali. V uliciach miest sa konala petícia za zlepšenie ich podmienok a práv. Slovenskí učitelia majú šieste najhoršie platy spomedzi štátov Európskej únie a od susedných českých kolegov nižšie o takmer 150 eur. Aj na tieto čísla chceli poukázať na spomínanej petícii. Obyvatelia mesta Trnava mohli petíciu podpísať uplynulý utorok na Trojičnom námestí. Učiteľom sa síce od januára zvýšia platy o dve percenta, ale je to menej ako očakávaná inflácia. Učitelia však žiadali aj odchod do dôchodku po dovŕšení 56. roku života alebo odpracovaných tridsiatich rokoch.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
bez bariér
autor touch   
21. 08. 2011
Deti zo základnej školy na ulici A. Kubinu sa od septembra môžu tešiť na bezbariérový prístup a pohyb po budove. Doteraz jedinou takouto školou bola ZŠ na Gorkého ulici. Ostatné základné škol v Trnave sú bezbariérové len na prvom poschodí. V tomto roku investovala trnavská radnica do rôznych úprav školských budov 1,2 milióna eur.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
smrť fanúšika
autor touch   
28. 07. 2011

Pri Belehrade tragicky zahynul fanúšik Spartaka

Futbalový fanúšik Spartaka Trnava zahynul dnes ráno počas cesty autobusom na zápas svojho tímu na ihrisku bulharského Levski Sofia. 22-ročný Trnavčan Tomáš Čeman zomrel po tom, čo sa vystrčil cez strešné okno dvojpodlažného autobusu a nevšimol si blížiaci sa nadjazd. Tomáš utrpel devastačné poranenia hlavy a na mieste bol mŕtvy. Policajti, navyše, dychovou skúškou namerali jednému z vodičov 3,1 promile alkoholu krvi. Tento autobusár však v čase nehody nešoféroval.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Podvod
autor touch   
27. 07. 2011

Úverový podvodník
Policajný vyšetrovateľ obvinil 47-ročného muža z Trnavy z prečinu úverového podvodu. Muž mal s finančnou spoločnosťou uzatvoriť zmluvu o úvere vo výške takmer 700 eur.
Pri jej uzatváraní uviedol, že pracuje ako operátor výroby s čistým príjmom mal byť 466 eur, pričom uviedol, že ďalších 150 si zarobí na rôznych brigádach. V zmluve sa zaviazal splácať úver mesačnými splátkami, pričom ani jednu z nich spoločnosti neuhradil.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 41 - 48 z 453
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?