Aktuality
Európska únia schválila ďalšie milióny na odstavenie Bohuníc
autor kwa   
07. 10. 2005
Jaslovské Bohunice     Už len niekoľko mesiacov ostáva do odstavenia prvého bloku  V1 v Jaslovských Bohuniciach. Európska únia pôvodne na tento účel plánovala prispieť sumou 237 miliónov eur, po zvážení a prehodnotení nákladov na odstavenie však tento príspevok zvýšila.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Kostol Nanebovzatia Panny Márie po rokoch sprístupnili
autor kwa   
07. 10. 2005
     Medzi viac ako tuctom trnavských kostolov je aj jedna pomerne vzácna sakrálna stavba- kostol Nanebovzatia Panny Márie, ktorý však roky nebol sprístupnený verejnosti. Na naliehanie verejnosti sa koncom septembra otvorili jeho schátralé brány.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Rešpektovať špecifiká
autor Jan   
06. 10. 2005
Bc. Renáta Zmajkovičová    V oblasti regionálneho rozvoja prostredníctvom Odborov regionálneho rozvoja a územného plánovania samotné regióny začali svoju aktívnu činnosť ešte v období vytvárania programov rozvoja na programovacie obdobie 2004 – 2006. Programovacie obdobie 2004 – 2006 pomaly dobieha a vytvára sa priestor  pre spracovanie nových programových dokumentov na obdobie 2007 – 2013, a to predovšetkým Národného strategického referenčného rámca, ktorý vychádza z Kohéznej politiky EÚ na roky 2007 – 2013. Do prípravy tohto závažného programového dokumentu vstupuje TTSK, konkrétne Odbor regionálneho rozvoja..Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Zvíťazila politická objednávka
autor Jan   
05. 10. 2005
Ing. Peter Tomeček     Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) bude môcť od 1. januára 2006 kontrolovať vyššie územné celky a obce. Poslanci pred týždňom prijali novelu Ústavy SR, ktorá to umožní. Podľa novely NKÚ bude môcť skúmať, či peniaze obcí a vyšších územných celkov boli použité podľa zákona, účelne a efektívne.
V súčasnosti je zabezpečená vonkajšia kontrola územných samospráv, len pokiaľ ide o hospodárenie v rámci preneseného výkonu štátnej správy.
"Domnievam sa, že prijatý zákon, ktorý teraz  umožňuje kontrolu aj originálnych kompetencií, je v rozpore s Európskou chartou miestnej samosprávy," hovorí predseda TTSK Peter Tomeček.  „Pýtam sa, aký je zmysel volieb do samosprávnych orgánov, keď potom kraje nedostanú právo v nich rozhodovať. Vidím v tom snahu štátu dostať samosprávu pod centrálnu kontrolu. Prijatie novely zákona o NKÚ je preto krokom späť a považujem ju za politickú objednávku.“
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Deň nezábudiek
autor Zlatica Mokrá   
05. 10. 2005
    Pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia, ktorým je 10. október, zorganizuje Liga za duševné zdravie v dňoch od 7. do 15. októbra kampaň nazvanú „Týždeň duševného zdravia“. Tento týždeň je venovaný...

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 51 52 53 54 55 56 57 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 449 - 453 z 453
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?