Aktuality
Vražda
autor touch   
27. 07. 2011
Telo pod zeminou
Nezvestného 52-ročného Trnavčana Jozefa Kollára našla polícia v Brestovanoch. Mŕtve telo bolo ukryté pod nánosmi zeminy v rodinnom dome, kam mala obeť zo svojho trnavského bytu odísť. Nezvestnosť ohlásila družka obete. Polícia v súčasnosti klasifikuje prípad ako vraždu.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
horiaci mladík
autor touch   
07. 07. 2011
Mladík sa polial horľavinou, takmer zhorel
Hrozný pohľad sa naskytol včera večer psíčkarom v trnavskom parku, po tom, čo videli horieť mladého muža. Ten sa údajne polial horľavinou, pretože ho prestal baviť život. Pohotoví okoloidúci síce mladíka uhasili, napriek tomu má popáleniny na 60 percentách tela. Najmä na hlave, krku a hrudi. Rýchla zdravotná služba previezla mladého muža vrtuľníkom do ružinovskej nemocnice, jeho stav je kritický.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
policajti na ulici
autor touch   
29. 06. 2011

Pod dohľadom policajtov
Štvrtok 30. júna je posledným školským dňom. Žiaci a študenti dostanú do rúk vysvedčenia a húfne sa vyberú do ulíc. Aj preto bude v tento deň v uliciach viac mestských policajtov, ktorí budú dohliadať na bezpečnosť školákov najmä pri prechodoch pre chodcov. V spolupráci so štátnou políciou však budú dohliadať aj na konzumáciu alkoholu, ktorú majú mladiství zakázanú.


Pridať komentár (0 Komentáre)
 
drahšie omše
autor touch   
22. 06. 2011

Za omše si priplatíme
Veriaci si budú musieť siahnuť hlbšie do vrecka. Aspoň v prípadoch, keď budú chcieť dať slúžiť omše za svojich živých či mŕtvych príbuzných. Od 1. júla si za svätú omšu zaplatíme 5 euro. Na zmene výšky milodaru sa zhodli všetci slovenskí biskupi. Tieto platby zároveň nepodliehajú zdaneniu. Napriek tomu sa o milodaroch vedú podrobné záznamy
.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Násilníčka
autor touch   
22. 06. 2011
Zdemolovala vlastný byt
Policajti dnes na Coburgovej ulici riešili prípad štyridsiatničky, ktorá stihla zdemolovať byt, do ktorého sa ani nestihla nasťahovať. Do príchodu nemocnice dokonale zničili okná, aj vnútorné vybavenie holobytu. Jej prípad je riešený ako priestupok.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Dni zdravia
autor touch   
13. 06. 2011

Blížia sa trnavské dni zdravia
Už pätnásty ročník Dní zdravia sa tento rok uskutoční na radnici počas dvoch dní 16. a 17. júna. Regionálny úrad verejného zdravotníctva poskytne záujemcom zadarmo vyšetrenie cholesterolu a cukru, meranie tuku, poradenské služby a vyšetrenia vzoriek vody a zeleniny. Meranie krvného tlaku bude k dispozícii aj na piatich stanovištiach na pešej zóne. Nebudú chýbať ani obľúbené ukážky klasickej masáže. Záujemcovia sa môžu viac dozvedieť o osteoporóze od MUDr. Eleny Ďurišovej a dať si zmerať hustotu svojich kostí. Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi sa uskutoční odber krvi v piatok 17.6 od 8.00 do 11.00 h na radnici.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Cukrovar
autor touch   
31. 05. 2011

Z cukrovaru moderné obchodné centrum

Už sa síce o tom šepká roky, no tento raz o mnoho hlasnejšie. Z trnavského cukrovaru by malo vyrásť nové moderné obchodné centrum. Výrobná hala by si mala podľa návrhov zachovať svoj vonkajší vzhľad, najvýraznejšie zmeny sa udejú vo vnútri. Okrem obchodov chcú investori nalákať do priestorov ľudí na kultúru a umenie. Trnava zapracovala zmeny do územného plánu ešte v roku 2007.

 

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Pečiatka
autor touch   
18. 05. 2011

Trnava si uctí jubilejný príchod jezuitov
Od piatka, 20. mája a najbližších osem pracovných dní budú zásielky odchádzajúce z trnavskej Pošty I označené výnimočnou pečiatkou, ktorá vznikla pri príležitosti 450. výročia príchodu jezuitov na Slovensko. Autorom grafického návrhu je
jezuita Adrián Čontofalský. Zberatelia môžu zároveň získať túto pečiatku v nedeľu 22. mája pri vstupe do Katedrály sv. Jána Krstiteľa.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 49 - 56 z 453
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?