Aktuality
Rektor TU
autor touch   
17. 02. 2011
Šmid je novým rektorom Trnavskej univerzity
Novým rektorom Trnavskej univerzity (TU) sa stal súčasný dekan Právnickej fakulty Marek Šmid. Stalo sa tak až pri štvrtej voľbe rektora, keď Šmid dostal nadpolovičnú väčšinu hlasov. Od 34 hlasujúcich získal 22 hlasov, jeho protikandidátka Jana Levická z Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce 7. Šmid bude riadiť TU v rokoch  2011 – 2015 Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Derby s policajtami
autor touch   
17. 02. 2011
Trnava - Slovan ako rizikový zápas
Derby stretnutie futbalovej Corgoň ligy medzi Trnavou a Slovanom sa v piatok 25. februára odohrá za prísnych bezpečnostných opatrení. O poriadok sa budú starať policajti z celého kraja. Od 5.00 až do 22.00 h budú uzatvorené parkoviská na Kollárovej ulici, po ktorých budú prichádzať fanúšikovia hostí. Celá Kollárova ulica bude pre dopravu uzatvorená už od 13. hodiny. Výkop zápasu je o 17.30 h. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Hodnotenie fakúlt
autor touch   
06. 02. 2011
Nelichotivé umiestnenia fakúlt Univerzity sv. Cyrila a Metoda
Akademická rankingová a ratingová agentúra vydala aktuálne výsledky hodnotenia vysokých škôl. Podľa nich patria až dvom z troch fakúlt Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave posledné priečky rebríčka. Fakulta masmediálnej komunikácie obsadila piate z možných ôsmich miest fakúlt s podobným zameraním. Hodnotenie vysokých škôl vzniká na základe údajov o vedeckej činnosti, pedagógoch, počtu študentov, ale aj záujmu o štúdium. Do úvahy sa taktiež berú granty a kvalita doktorandského štúdia.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
drogy
autor touch   
27. 01. 2011

Ďalší díler za mrežami
Trnavská polícia chytila ďalšieho drogového dílera. 35-ročný muž z Ružindola mal pri sebe mikroténové vrecúško so svetlohnedým práškom. Po expertíze sa zistilo, že ide o fentanyl, z ktorého by sa dalo vyrobiť až 800 dávok. V prípade dokázania viny hrozí mužovi pätnásť rokov väzenia.

 

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Terasy
autor touch   
23. 01. 2011

Celoročné terasy budú, ale...
Mesto Trnava umožní majiteľom reštaurácií a občerstvení vybudovať celoročné terasy. Musia však splniť viaceré kritériá. Podľa slov vyceprimátora bystríka Stanka nemajú byť uniformné, no nesmú sa od seba líšiť použitím materiálov, pretože sú umiestnené v pamiatkovej rezervácii mesta. Celoročné terasy sa budú pravdepodobne schvaľovať až v lete, a to už aj na zimnú sezónu.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Výtlky
autor touch   
15. 01. 2011
Nočná mora šoférov, výtlky
Zimné obdobie ešte netrvá ani mesiac, no na stave cestnej komunikácie sa už podpísalo poriadne. Po celom meste skrášľujú cesty väčšie či menšie výtlky. Mesto začalo s opravami niekoľkých z nich. A to na uliciach Dohnányho, A. Žarnova, Markovičovej, Golianovej, Olympijskej, Veternej, Halenárskej, Kukučínovej, Ustianskej a Šafárikovej. V prípade že po súčasnom teplom období opäť nastane klasická zima, budú práce na opravách prerušené. V rozpočte je na tento účel vyčlenených 300 000 eur.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Viceprimátori
autor touch   
15. 01. 2011
Viceprimátori oficiálne
Novozvolený primátor Trnavy má už oficiálne vymenovaných svojcih zastúpcov. Do funkcií viceprimátorov nastúpili Bystrík Stanko (neúspešný kandidát na primátora) a prvá žena na takomto poste v Trnave Kvetoslava Tibenská. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
dlhšia práca
autor touch   
05. 01. 2011
V PSA o hodinu viac
Od pondelka 10. januára predĺži trnavsská automobilka PSA Peugeot Citroen popoludňajšiu zmenu o jednu hodinu. Ako dôvod uviedla zvýšenie objednávok vozidiel na tento mesiac.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 65 - 72 z 453
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?