Aktuality
Coburgova
autor touch   
13. 11. 2012

Coburgova ulica máta slušných občanov

Vyše 650 ľudí, zamestnancov obchodného centra podpísalo a ďalší podporili žiadosť, v ktorej poukazujú na neúnosné podmienky na bývanie, podnikanie a dochádzanie do školy vinou skupiny občanov na Coburgovej ulici v Trnave. Tí svojím spôsobom života neustále narúšajú poriadok a obťažujú svoje okolie. Polícia v tejto lokalite riešila v tomto roku zatiaľ vyše 700 priestupkov, vrátane neoprávneného obsadzovania bytov. Obyvatelia žiadajú vysťahovanie neprispôsobivých mimo mesta. Na rokovanie zastupiteľstva prišli aj poslanci NR SR ‑ splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák, poslanci NR SR za OĽaNO Igor Matovič, Jozef Viskupič a tiež zároveň ako členovia mestského zastupiteľstva aj Augustín Hambálek a Peter Náhlik. Zastupiteľstvo v závere takmer dvojhodinovej prijalo uznesenie o zriadení pracovnej komisie. Jej členmi budú pracovníci mesta, volení zástupcovia i ďalší prizvaní odborníci. 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Križovatka vo výstavbe
autor touch   
06. 11. 2012

Suchovská križovatka bude funkčná ešte pred Vianocami
Ešte päť týždňov pocítia vodiči obmedzenia pri cestovaní v smere na Suchú nad Parnou. V týchto dňoch sa začala druhá etapa výstavby kruhovej križovatky na uliciach Ružindolská, Suchovská a Moyzesova. V druhej etape sa plánuje vybudovať deliace ostrovčeky, chodníky, autobusovú zastávku a premiestnenie verejného osvetlenia. Pôvodné náklady na vybudovanie kruhovej križovatky sa mali vyšplhať na 321 000 eur,  v elektronickej aukcii sa kraju podarilo stačiť cenu diela a viac ako 70 000. 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Dušičky
autor touch   
31. 10. 2012
Na Dušičky špeciálne spoje aj dlhšie otvorené cintoríny
Počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých sa zvýši koncentrácia ľudí na cintorínoch. Obyvatelia mesta by sa mi vyzbrojiť trpezlivosťou, ktorú budú potrebovať pri státí v dlhých kolónach áut a pri následnom parkovaní. Preto ak je to len trochu možné, ideálne by bolo navštíviť hroby svojich pešo alebo využívať mestskú hromadnú dopravu. 
Tá bude počas Dušičiek posilnená o mimoriadny spoj zo železničnej stanice na cintorín na ulici Terézie Vansovej a na Kamennej ceste. Spoj číslo 31 bude premávať vo štvrtok 1.11. a cez víkend 3.-4.11. po trase Linčianska, Dohnányho, železničná stanica, Hospodárska, zelený kríček, T. Vansovej, cintorín T. Vansovej, Okružné námestie a cintorín Kamenná cesta. Prvý spoj z Linčianskej vyrazí ráno 8.15, posledný 16.15. Smerom späť z Kamennej cesty pôjde posledný spoj o 17.30. Cintoríny v Trnave sú počas celého tohto týždňa otvorené už od 7.00 do 22.00. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Výročie UCM
autor touch   
16. 10. 2012
Univerzita sv. Cyrila a Metoda oslavovala jubileum
Slávnostnou svätou omšou sa v pondelok 15.októbra začali oslavy 15. výročia založenia Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Tie predpoludním pokračovali odhalením súsošia slovanských vierozvestcov pre budovou UCM na Nám. J. Herdu. Na slávnostnej ceremónii sa zúčastnili mnohé významné osobnosti na čele s podpredsedníčkou NR SR Renátou Zmajkovičovou, predsedom TTSK Tiborom Mikušom, rektormi univerzít, poslancov NR SR a hostí kultúrneho a spoločenského života. Na Vedeckej rade UCM bol udelený čestný titul doctor honoris causa prezidentovi SR Ivanovi Gašparovičovi.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Pešia zóna
autor touch   
09. 10. 2012
Pešia zóna bude atraktívnejšia
Na pôde mesta Trnava sa opäť skloňovala zmena pešej zóny. Posledný projekt z roku 2007 prešiel ďalšími úpravami a z nich vychádza konečná investícia za 3,5 milióna eur. Na ulici by mali pribudnúť nové lavičky, stromy, kvetinové záhony, odpadové koše, stojany na bicykle, lampy a dlažba. V hodnote 166 000 eur pribudnú fontány, sochy a vlajkosláva. Atrakciou pre turistov by mala byť plastika prázdneho obrazového rámu, v ktorom sa sami môžu odfotiť.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Drahšie parkovné
autor touch   
23. 09. 2012

Vodiči siahnu pri parkovaní hlbšie do vrecka
To, čo radnica avizovala už dávnejšie, sa začne napĺňať 1. októbra. Parkovné v meste bude drahšie a spoplatnené budú aj viaceré záchytné parkoviská. Namiesto jednoeurovej dani za vstup do centra si vodiči zaplatia zaparkovanie v meste 50 centov za hodinu. Výška vhodených mincí vám vypočíta možný čas strávený v centre. Ak teda hodíte napr 60 centov, budete môcť parkovať v centre 72 minút, z toho desať je bonus od mesta. Celá zóna bude rozdelená na tri časti.
Centrum je zóna A, zónou B budú doterajšie záchytné parkoviská na Rybníkovej ulici (pred Relaxom), na Halenárskej ulici (pri amfiteátri), Kollárovej (pred parnými kúpeľmi) a na Hospodárskej (pri Trnávke.) Tu bude poplatok 20 centov za hodinu. Zóna C zahrňuje parkovisko pred VÚC, resp. pri poliklinike. Prvá hodina je zadarmo, začatá druhá hodina 20 centov a od tretej hodiny bude lístok stáť za každú začatú hodinu 50 centov.
Ročná parkovacia karta už bude stáť 400 eur a novinkou je kúpa lístka prostredníctvom sms, to však bude o desať centov drahšie.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
školy
autor touch   
20. 09. 2012
Prvákov je menej ako vlani
V Trnave zasadlo v septembri do škôl viac ako 4500 žiakov.  Na ZŠ Bottova 734, ZŠ Spartakovská 733 a ba ZŠ ba Námestí Slovenského učeného tovarišstva 636 žiakov. To sú tri najväčšie školy v meste. Najmenej žiakov ma ZŠ a MŠ v Modranke (179). V novom školskom roku privítali učitelia 509 prvákov, čo je o 42 menej ako pred rokom.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Parčík
autor touch   
09. 09. 2012
Univerzitný parčík bude od pondelka k dispozícii
Trnavčania sa môžu tešiť na nový parčík v meste. Dokončený je ten univerzitný, ktorý sa nachádza na bývalom parkovisku pri Trnavskej univerzite. Hoci je realizácia parčíka už hotová niekoľko dní, návštevníci do neho môžu ísť až od zajtra. Dôvodom bol trnavský jarmok, zvýšené množstvo ľudí a teda obavy, že by sa mohol zničiť skôr ako by začal slúžiť svojmu účelu.
Na jeho výstavbu sa použilo 300 000 eur z rozpočtu mesta. Dominantou parčíka je kruhové centrálne odpočívadlo s chodníkmi v tvare trnavského znaku. V jeho priestoroch sa nachádza 19 lavičiek, osem odpadových košov, fontána s pitnou vodou a konštrukcie na popínavú zeleň.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 9 - 16 z 453
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?