Zábava a relax
Divadlo Jána Palárika
autor touch   
04. 10. 2008

800 míľ po Amazonke
Divadlo Jána Palárika v Trnave pripravuje pre kultúrnych labužníkov stále nové hry. Jednou z nich je aj predstavenie 800 míľ po Amazonke od Julesa Verneho.

Diváci v nej budú mať príležitosť prežiť dobrodružstvá farmára Joama Garrala, ktorý sa s rodinou vydáva na dlhú cestu po Amazonke na svadbu svojej dcéry. Garralova rodina sa musí na svojej púti po krásnej, no nebezpečnej rieke vysporiadať nielen s nástrahami strašidelnej džungle, ale aj s úkladmi podlého zloducha Torrésa. V exotickom pralese diváci spolu s našimi hrdinami stretnú zlodejské opice, domorodých Indiánov či divé kajmany, budú bojovať za šťastie mladých zaľúbencov, snažiť sa rozlúštiť tajomnú šifru a očistiť tak dobré meno rodiny. Napínavý príbeh, kde na konci čaká prísny ale spravodlivý sudca, doplnia veselé i smutné piesne v kabaretnom duchu.

 

Dramaturgia: Martin Gazdík, Scéna: Ján Zavarský, Kostýmy: Kateřina Bláhová, Hudba:Juraj Péč, Choreografia: Ladislav Cmorej, Réžia: Viktor Kollár

Účinkujú: Gregor Hološka, Daniel Fischer, Barbora Bazsová, Zuzana Šebová, Jozef Bujdák,Andrea Ballayová, Jakub Ružička, Štefan Martinovič .

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Koniarek
autor touch   
02. 07. 2008
Koniarekove jubileum
Tohtoročné 130. výročie narodenia zakladateľa slovenskej sochárskej moderny Jána Koniarka pripomenie trnavskej kultúrnej obci aj návštevníkom mesta výstava Premeny sochy Koniarek-Štefunko-Kostka-Uher-Kompánek-Jankovič-Bartusz-Bartszová. Návštevníci si budú môcť exponáty pozrieť vo výstavných priestoroch do 7. septembra 2008.
Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Predstavenia v divadle
autor touch   
06. 09. 2007
Divadelníci sa vracajú na dosky
Po letnej prestávke sa herci divadla J. Palárika v Trnave pustia do svojho zvyčajného kolobehu vystúpení. Novú sezónu začnú 11. septembra úspešným predstavením Všetko o mužoch. V hre predvádzajú bravúrny výkon Gregor Hološka, Peter Kočiš a Jozef Bujdák. Cez päť príbehov odhaľuje vonkajšiu tvár, ale aj intímne duševné zákutia rozličných mužov, ich osudy a pády, ale aj veselé a komické príbehy. Najnovšou premiérou divadla bude rozprávka Ostrov Objavov naplánovaná na 30. septembraPridať komentár (0 Komentáre)
 
Projekt vagón
autor touch   
17. 07. 2007
Projket Vagón, ktorý si v týchto dňoch môžete pozrieť na železničnej stanici v Trnave na koľajisku 6a, si pripomína 65. výročie deportácie slovenských Židov do koncentračných táborov. Celá výstava sa nachádza v dvoch vozňoch, ktoré sú identické s deportačnými. Do koncentračných táborov bolo násilým odvedených 58 tisíc slovenských Židov.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Galéria
autor touch   
15. 07. 2007
Galéria prístupná deťom
Tri dni v týždni majú možnosť trnavské deti navštíviť Galériu Jána Koniareka a vyskúšať si techniku pracovania s farbami a rozvíjať svoju predstavivosť. Piatky sú určené pre mládež vo veku 12 - 18 rokov. Tieto bezplatné aktivity budú mať dlhodobejší charakter.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
THJ 2007
autor touch   
04. 06. 2007
Filharmónia ukončila hudobnú jar
Trnavskú hudobnú jar 2007 ukončila netradičným koncertom pod holým nebom Slovenská filharmónia. Aj keď množstvo divákov odlákala rýchla prietrž mračien, mnoho verných na Trojičnom námestí zostalo. Pod dirigentskou taktovkou Petra Dvořáka zahrala  predohru k Mozartovej Figarovej svadbe a šiestu symfóniu Antonína Dvořáka. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Hra Cymbelin
autor touch   
04. 06. 2007
Nová premiéra Divadla J. Palárika
Doteraz nikdy nenaštudovanú a dokonca ani nepreloženú hru Williama Shakespeara Cymbelin majú možnosť vidieť priaznivci divadla v Trnave. Trnavský súbor predviedol romancu v premiére 2. júna. Shakespeare túto hru napísal na sklonku svojho života (1610) a možno aj preto sa v nej diváci nedočkajú tragického  konca. Obohatením hry Cymbelin je prítomnosť živej hudby.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Projekt Skúter
autor touch   
21. 05. 2007
Vystavovali mladí umelci
V Galérii Jána Koniarka sa konal piltoný projekt nesúci názov Skúter. Pod týmto netradičným pomenovaním sa skrýva tvorba osemnástich výtvarníkov do 35 rokov. Cenu Cypriána Majerníka si odniesla Paula Scerenská  za kolekciu svojich sôch a videa. Scerenská je absolventkou Pražskej akadémie výtvarných umení.Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 1 - 8 z 35
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?