Zábava a relax
Vianočný koncert
autor touch   
09. 01. 2007
Jedlička 2006
Jednou z akcií sviatočného obdobia bola Jedlička 2006, ktorú organizátorsky pripravil trnavský spevák Bystrík Červený. Moderátorského mikrofónu sa chopil Martin "Chyno" Chynoranský. Umelci vystúpili na charitatívnej akcii, ktorej víťažok putoval do detského domova v Ružomberku, bez nároku na honorár. Diváci v Mariánskej sále v Trnave si tak mohli vychutnať Supple people, Adama Ďuricu, Mishu, či samotného Bystríka. Pridať komentár (0 Komentáre)
 
výstava
autor kos   
26. 09. 2006

Dva roky cestovali Áziou a Austráliou

Západoslovenské múzeum ponúka neobyčajnú výstavu reportážnych fotografií trnavských cestovateľov Pavla Horvátha a Márie Nádaskej, ktorý sa počas dvoch rokov 2003 až 2005 vydali na bicykloch na dobrodružnú cestu naprieč Áziou a Austráliou. Niekoľko desiatok fotografií ponúka nezabudnuteľné dojmy autorov, ktoré vznikli pri ich cestovaní na vlastnú päsť. Dobrodruhovia sa snažili získať čo najväčší kontakt s ľuďmi v krajinách, ktorými prechádzali. Jedli miestnu stravu, umývali sa dažďovou vodou a kdekoľvek zložili stan, boli doma. Viac o cestovaní trnavskej dvojice na bicykloch, ich zážitkoch s domorodcami a dojmoch sa môžete prostredníctvom výstavy pod názvom Na bicykli k protinožcom dozvedieť do 31.októbra aj vy.

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
11.ročník Dní zdravia a Dúhový dvor 2006
autor Luka   
19. 06. 2006

    23. a 24. júna sa pred Trnavskou radnicou a na Trojičnom námestí uskutoční 11.ročník Dní zdravia v rámci, ktorého sa uskutoční aj podujatie pod názvom Dúhový dvor 2006. Hlavnou myšlienkou programu Dúhový dvor je dať príležitosť zdravotne postihnutým spoluobčanom, ktorí sa aj napriek svojmu handicapu venujú ručným umeleckým prácam, prezentovať svoje výrobky a zároveň ich predajom získať finančné prostriedky potrebné pre ich činnosť. Hlavná ulica sa v rámci tohto podujatia zmení na prvý predajno-prezentačný trh výrobkov špeciálnych škôl, ktorého súčasťou bude i kultúrny program, v ktorom sa predstavia naši handicapovaní spoluobčania.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Básnik a žena - už dva roky v repertoári Divadla Jána Palárika
autor evc   
09. 05. 2006
basnik_a_zena_01.jpg    Básnik a žena je predstavenie dramatickej básne Jána Smreka o neistej symbióze lásky a poézie. Predstavenie pre  každého, kto vníma rád..
Na  stupňovitej scéne dominuje starosvetská drevená almara. Ľavú stranu priestoru ozvláštňuje subtílna skrinka, vpravo je neočakávaná integrácia: konár navodzujúci kolorit parku. Koberec sa hrá s farbami. Poskytuje prístupný podklad všetkým rekvizitám i jednotlivým symbolom roka: bielym plachtám, poletujúcim drobným kvetom,  gentlemanovmu dáždniku aj udupanému lístiu. O paralele slobody a závislosti vypovedá vtáčik v zlatej klietke..

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
15. ročník Dobrofestu sa blíži
autor Luka   
25. 04. 2006

    dobrofest.gif                       

1. mája sa odštartuje štvordňový program 15. ročníka hudobného festivalu Dobrofest 2006. Využite jedinečnú príležitosť stretnúť sa v Trnave so zhmotneným dobrom v podobe hudby vynikajúcich umelcov z rôznych krajín sveta. Počas prvého júnového týždňa sa Trnava zmení na centrum dobrej hudby, tanca a nálady.  Najpodstatnejšou zmenou v porovnaní s predošlými ročníkmi bude premiestnenie hlavného pódia z Trojičného námestia do záhrad Západoslovenského múzea. Diváci budú mať možnosť porovnať výkony našich tanečníkov so zahraničnými účastníkmi z Čiech, Talianska, USA a Írska. Aj tento rok bude vytvorený priestor pre mladé tanečné talenty, a to prostredníctvom podujatia Detský country festival.

PREDPREDAJ VSTUPENIEK A INFORMÁCIE TINS
TINS, Trojičné námestie, 917 00 Trnava, Slovakia
tel.: + 421 33 5511 022
fax.: + 421 33 5511 186

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Slide & Udu v Trnave
autor Luka   
24. 04. 2006

                                      
slideudu_dingdong.jpg25.4.
(utorok) privíta Trnava hudobnú skupinu Slide & Udu. Koncert si môžete prísť naživo vypočiť do Building-u o 19:30. Vstupné je 60Sk. Predstavia sa Vám Martin Zajko a Aidži Sabo, ktorí sú v hudobnej komunite známi skôr ako muzikanti hrajúci v skupinách známych slovenských hudobníkov. Aidži Sabo sprevádza svojimi perkusiami Janu Kirschner a v poslednej dobe aj Soňu Horňákovú. Martina Zajka možno zase vidieť a počuť hrať na gitare v skupinách Richarda Müllera a Juraja Turteva. V projekte Slide & Udu sa obaja rozhodli zrealizovať vlastné hudobné nápady a ako sa zdá, bol to krok správnym smerom.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
DOBA ĽADOVÁ 2
autor Luka   
15. 04. 2006

ice_age_2.jpg     Doba ľadová 2- je predovšetkým komédiou hýriacou akciou, romantikou a priateľstvom. Manny, Diego a Sid sú späť. Ich problémom nie je tentoraz transport dieťaťa, ale akčné zachraňovanie samých seba. Už sa tešíte? Trnavčania sa skutočne tešia, svedčí o tom počet predaných lístkov v kine. Sála bola niekoľko dní pred premiérou 6.4. vypredaná . Aj počas sviatkov sála praská vo švíkoch. Do kín sa opäť vrátila Doba ľadová, ktorú si malí i veľkí užívajú plnými dúškami. V očiach mnohých divákov, figuruje ako jeden z najlepších animovaných filmov v súčasnom desaťročí, hoci samotné zárobky z kín neboli až také astronomické (cca 323 miliónov dolárov celosvetovo).

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
Trnavský objektív má svojich víťazov
autor Luka   
07. 04. 2006

    Do 36. ročníka Trnavského objektívu sa prihlásilo osemdesiat autorov, ktorí spolu poslali 524 fotografií. Porota z nich vybrala 282 fotografii,  ktoré sú v súčasnosti sprístupnené verejnosti v Západoslovenskom múzeu. Odbornú porotu tvorili umeleckí fotografisti Roman Pavlovič, Mgr.Pavel Pecha, odborná pracovníčka Trnavského osvetového strediska Milada Kotlebová a pozvanie prijal aj Mgr. František Tomík z Bratislavy. Porota vyhodnocovala v dvoch kategóriach, nad 21 rokov a do 21 rokov. Osobitnú kategóriu tvorili traja najmladší súťažiaci do 16 rokov. Autori súťažili medzi sebou s čiernobielymi fotografiami, farebnými a digitálnymi. Za digitálnu fotografiu sa považovala fotografia upravovaná digitálnou technikou, nie urobená digitálnym fotoaparátom.

 

Pridať komentár (0 Komentáre)
 
<< Začiatok < Predchošlá 1 2 3 4 5 Nasledujúca > Koniec >>

Výsledky 17 - 24 z 35
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?