Drahšie parkovné
autor touch   
23. 09. 2012

Vodiči siahnu pri parkovaní hlbšie do vrecka
To, čo radnica avizovala už dávnejšie, sa začne napĺňať 1. októbra. Parkovné v meste bude drahšie a spoplatnené budú aj viaceré záchytné parkoviská. Namiesto jednoeurovej dani za vstup do centra si vodiči zaplatia zaparkovanie v meste 50 centov za hodinu. Výška vhodených mincí vám vypočíta možný čas strávený v centre. Ak teda hodíte napr 60 centov, budete môcť parkovať v centre 72 minút, z toho desať je bonus od mesta. Celá zóna bude rozdelená na tri časti.
Centrum je zóna A, zónou B budú doterajšie záchytné parkoviská na Rybníkovej ulici (pred Relaxom), na Halenárskej ulici (pri amfiteátri), Kollárovej (pred parnými kúpeľmi) a na Hospodárskej (pri Trnávke.) Tu bude poplatok 20 centov za hodinu. Zóna C zahrňuje parkovisko pred VÚC, resp. pri poliklinike. Prvá hodina je zadarmo, začatá druhá hodina 20 centov a od tretej hodiny bude lístok stáť za každú začatú hodinu 50 centov.
Ročná parkovacia karta už bude stáť 400 eur a novinkou je kúpa lístka prostredníctvom sms, to však bude o desať centov drahšie.

 

Komentáre

Len registrovaní uživatelia môžu pridať komentár.
Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.

 
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?