Štát konečne prispieva na internet !
autor Jan   
20. 02. 2006
Image     Slovenským mladým ľuďom sa blýska na lepšie časy. Štát, respektíve Ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií bude dotovať mladým ľuďom internet. Cieľom tohto projektu je zvýšenie prieniku vysokorýchlostného prístupu na internet do slovenských domácností a informačnej gramotnosti mladých ľudí. Táto dotácia obsahuje jednorazový príspevok na vzdelávanie vo výške 400 Sk, a potom mesačný príspevok vo výške 234 Sk počas 2 rokov, o ktorý sa zníži cena podporovanej služby (všetko vrátane DPH).
     Podporu však nemusí dostať každý, kto o ňu požiada. V každom VÚC dostane tento príspevok maximálne 5000 ľudí. Celkovo by tak mohlo dostať príspevok približne 40-tisíc ľudí.

     Príspevok bude môcť získať každá fyzická osoba (nepodnikateľ), ktorá je občanom Slovenskej republiky, vo veku od 15 do 25 rokov vrátane, má na území Slovenskej republiky trvalý pobyt a nemá na adrese trvalého bydliska zriadené dotované vysokorýchlostné pripojenie do internetu. Konečná mesačná cenníková cena poskytovanej služby, na ktorú sa viaže podpora, musí byť u príslušného poskytovateľa pripojenia na internet v intervale od 260 Sk do 734 Sk vrátane DPH. Tento príspevok bude žiadateľovi poskytovaný v mieste trvalého bydliska a to formou uplatnenia si zľavy z ceny pripojenia u providera. To znamená, že zaplatíte iba rozdiel medzi celkovou cenníkovou cenou a príspevkom.

     Provideri, ktorí chcú poskytovať dotované pripojenie museli svoje žiadosti poslať najneskôr do 17. februára 2006. K uzatváraniu zmlúv medzi prvými záujemcami o "lacný internet" a providermi, dôjde v období od začiatku apríla 2006 do konca decembra 2006.

Ako na to ?

     Stačí, ak sa rozhodnete pre niektorého zo schválených providerov, a on všetko potrebné vybaví za Vás. Nemusíte si teda o podporu žiadať na žiadnom úrade.

     Spoločnosť PEEM Slovakia s.r.o. sa tiež zapojila do projektu a podala žiadosť o účasti poskytovateľa služieb širokopásmového „on-line“ pripojenia do internetu. Ako prvý Vám prinášame možnosť priebežne žiadať o štátnu dotáciu na internet.
Pre viac informácií, klikni www.ttx-net.sk.

Komentáre

Len registrovaní uživatelia môžu pridať komentár.
Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.

 
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?