Deň otvorených dverí na FMK
autor Anez   
03. 03. 2006
    V stredu 1. marca Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave zorganizovala pre uchádzačov o štúdium na tejto škole Deň otvorených dverí. V priestoroch Kina Oka sa zišli vyučujúci a študenti FMK a študenti stredných škôl.
      
       Fakulta masmediálnej komunikácie vznikla v roku 1997. V tomto roku mala iba 86 študentov. Dnes ich je takmer 2000. Je to jediná fakulta, ktorá vychováva odborníkov v oblasti médií a marketingu. Škola má akreditované 2 študijné programy: masmediálnu a marketingovú komunikáciu na bakalárskom aj magisterskom stupni. V súčasnosti má aj priznané právo uskutočňovať rigorózne skúšky a pripravuje akreditáciu doktorandského štúdia.

     O štúdium na FMK je veľký záujem. Po uplynulé tri roky si podalo 1200 študentov prihlášky na FMK a tento počet sa stále zvyšuje.
Na Dni otvorených dverí sa zúčastnili aj študenti FMK. Záujemcovia mali možnosť vidieť ich prácu. Veľký ohlas mali prezentácie z predmetu Psychológia reklamy, hlavne téma sexizmu v reklame a problematika AIDS. Škola má aj vlastný časopis Atteliér, ktorého tvorcami sú samotní študenti.
   Prijímacie pohovory sa v porovnaní s uplynulými rokmi zmenili. Teraz sú jednokolové a iba formou testov zo všeobecného a odborného prehľadu, zo slovenského a cudzieho jazyka.
Fakulta masmediálnej komunikácie príjme v nasledujúcom školskom roku 170 študentov na denné štúdium a rovnaký počet aj na externé.
     Uchádzači o štúdium na tejto fakulte si môžu podať prihlášky do 15. marca. Prijímacie pohovory sa uskutočnia 21. – 23. júna 2006.

Komentáre

Len registrovaní uživatelia môžu pridať komentár.
Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.

 
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?