Koncerty
11.8. COUNTRY TEAM
o 20.00 h pred radnicou
11.8.-13.8. ČERVENÍK 2006
amfiteáter Červeník
PREDPREDAJ TINS: PIATOK-300,- SOBOTA-150,-

Okrem pestro sfarbenej hudobnej scény sú zabezpečené pre väčšie pohodlie návštevníkov veľkokapacitné stany, veľkoplošná obrazovka a kyvadlová doprava. Samozrejmosťou sa stali stánky s jedlom, občerstvením, suvenírmi,... v celom areáli podujatia.

11.8.2006 - piatok : Piatok bude tradične pod vedením známych hudobných skupín ako je SUPPORT LESBIENS, CLICHÉ, THE BRIDGE, GREXABAT. KABÁT, MIG21, PARA, KONFLIKT

12.8.2006 - sobota : ARZÉN, MODUS, RICHARD MÜLLER so skupinou
Sobota sa tiež nenechá zahanbiť. Každoročne môžete tešiť na sprievod mažoretiek, beh zdravia, dychové hudby, muzikál , alebo zábavný program . Na počúvanie ale najmä do tanca až do rána bieleho bude návštevníkov zabávať CLUB 84.

13.8.2006 - nedeľa : V nedeľu sa predstavia desiatky folklórnych súborov a dychových hudieb, nezabudnúc na slávnostnú Svätú omšu a odovzdávanie dožinkového venca.
13.8. Hrnčarovani Z Hrnčiaroviec
o 18.00 h Nedeľné koncerty dychovej hudby v Parku Antona Bernoláka
13.8.-23.9. TRNAVSKÉ ORGANOVÉ DNI 2006 – XI. ročník
13. august
20.00 h Dóm sv. Mikuláša
VINCENT DUBOIS, FRANCÚZSKO / Saint-Brieuc
V spolupráci s Francúzskym inštitútom v Bratislave

20. august
20.00 h Dóm sv. Mikuláša
KAREN DE PASTEL, RAKÚSKO / Viedeň
V spolupráci s Rakúskym kultúrnym fórom

27. august
20.00 h Dóm sv. Mikuláša
JURAJ MITOŠINKA, trombón, SLOVENSKO / Bratislava
DAVID DI FIORE, organ, USA - Seattle

3. september
20.00 h Dóm sv. Mikuláša
AI YOSHIDA, JAPONSKO – Tokio
MONIKA MELCOVÁ, FRANCÚZSKO – Paríž / SLOVENSKO
Skladby pre dvoch organistov
Pod záštitou Veľvyslanectva Japonska v Bratislave

10. september
20.00 h Dóm sv. Mikuláša
JOZEF KOTOWICZ, POĽSKO / Bialystok
V spolupráci s Poľským inštitútom v Bratislave

17. september
11.30 h Katedrála sv. Jána Krstiteľa
SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS, ČESKÁ REPUBLIKA / Praha
DAVID EBEN, umelecký vedúci
gregoriánsky chorál pri liturgii
V spolupráci s Českým centrom v Bratislave

20.00 h Dóm sv. Mikuláša
SCHOLA GREGORIANA PRAGENSIS, ČESKÁ REPUBLIKA / Praha
DAVID EBEN, umelecký vedúci
Koncert – Guillaume de Machaut / Messe de Notre Dame
V spolupráci s Českým centrom v Bratislave

23. september
20.00 h Dóm sv. Mikuláša
TRNAVSKÝ KOMORNÝ ORCHESTER
MIEŠANÝ SPEVÁCKY ZBOR TIRNAVIA
BRANISLAV KOSTKA, dirigent
JANA PASTORKOVÁ, soprán
HELENA OBORNÍKOVÁ, alt
ANDREJ RAPANT, tenor
JAROSLAV PEHAL, bas
ZUZANA ZAHRADNÍKOVÁ, organ
Program: M. Schneider Trnavský, W. A. Mozart
(Missa Rosa Mystica, Kirchensonaten etc.)
18.8. Trnavská brána
Folklórny festival s medzinárodnou účasťou
16,00 h – Kalendárne obyčaje v Boleráze - vernisáž výstavy
Mestská veža
Folklór v Trnave - výstava fotografií
Cukráreň Aida
16,00 h - NA JARMEKU I - živá dieľňa, ktorá ponúkne návštevníkom najrozmanitejšie produkty ľudovoumeleckej výroby
Trojičné námestie
17,00 h - OTVÁRAJTE SA TRNAFSKÉ BRÁNY, slávnostné otvorenie festivalu
detský folklórny súbor TRNAVČEK
detský folklórny súbor DRIENKA
dievčenská spevácka skupina TRNKA
folklórny súbor TRNAFČAN
Trojičné námestie
18,00 h - VITAJTE VZÁCNÍ HOSTÉ, hudobný súbor KAJ, Chorvátska republika detský folklórny súbor MENESTINS, Lotyšsko
Program folklórnych súborov krajín V-4
folklórny súbor FĽAJŠOVAN Oravská Lesná
vojenský folklórny súbor ONDRÁŠ Brno, ČR
folklórny súbor SWARNI Nowy Targ, Poľsko
folklórny súbor CSEPEL Budapešť, Maďarsko
Trojičné námestie
21,00 h – VICHODŇAROM NA DZEKU, DRUHIM PRE POCECHU – program FS ŽELEZIAR Košice
Trojičné námestie
19.8. TRNAVSKÁ BRÁNA
11,00 h – KROJOVANÝ SPRIEVOD, Hlavná ulica
11,00 h – NA JARMEKU II, Trojičné námestie
11,30 h – ZASPÍVAJTE SI S NAMI - program speváckych skupín, Trojičné námestie
14,30 h – ZVEREJNENIE ZBIERKY ĽUDOVÝCH PIESNÍ A ZVYKOV TRNAVSKEJ ROVINY, Divadlo Jána Palárika
15,00 h – MALÍ TANEČNÍCI
detský folklórny súbor MENESTINS, Lotyšsko
detský folklórny súbor TERCHOVČEK Terchová
Trojičné námestie
16,00 h - ŠPACÍRKA ROKOM - kalendárne zvyky a obyčaje z trnavskej roviny
Trojičné námestie
17,30 h – Od Kopaníc po Zemplín
detský folklórny súbor TERCHOVČEK Terchová
folklórny súbor TRNAFČAN Trnava
folklórny súbor FĽAJŠOVAN Oravská Lesná
folklórny súbor URPÍN Banská Bystrica
folklórny súbor KOPANIČIAR Myjava
Trojičné námestie
19,30 h - VINŠUVAČKY - program zahraničných folklórnych súborov
Trojičné námestie
21,00 h – ČERTOVINKY - rozprávka pre dospelých a odvážne deti, v podaní vojenského umeleckého súboru ONDRÁŠ z Brna
Trojičné námestie
20.8. Eminent z Červeníka
o 18.00 h Nedeľné koncerty dychovej hudby v Parku Antona Bernoláka
20.8. TRNAVSKÁ BRÁNA
10,00 h – SLÁVNOSTNÁ SV. OMŠA za účasti folklórnych súborov, Kostol sv. Jakuba
15,00 h – PESNIČKY Z TRNAFSKEJ ROVINY - program speváckych skupín z trnafskej roviny
Trojičné námestie
17,00 h – KAŽDÝ PO SVOJEM - program slovenských folklórnych súborov
Trojičné námestie
21,00 h - MAĽOVANÉ NA SKLE - kultový muzikál o najznámejšom slovenskom hrdinovi, inscenácia Mestského žilinského divadla
Trojičné námestie
23.8. Záver Trnavského kultúrneho leta
16.00 – 18.00 h program pre deti
18.00 – 21.00 h DESMOD
chorvátska skupina KARMA
23.8. Stanislav Šurin - SR
Organ Martina Šašku z prvej polovici 70. rokov 19. st.


Katedrála sv. Jána Krstiteľa, 19.30

PROGRAM

Girolamo Frescobaldi (1583 - 1643)
Aria detto baletto (z II. knihy tokát)

Johann Pachelbel (1653-1706)
Fúga C dur Aria Quarta (Hexachordum Apollinis)

Johann Gotfried Walther (1684-1748)
Concerto Nr. 3 h-mol Allegro – Adagio - Allegro

Johann Sebastian Bach
Liebster Jesu, wir sind hier, BWV 731

John Stanley (1713-1786)
Voluntary VII, d mol

Georg Friedrich Händel (1685 - 1759)
Andante (z Organového koncertu č.1, Opus 4)

Voluntary III (zo zbierky 6 Voluntaries)´
Slow – Allegro – Largo - Fugue

Felix Mendelssohn-Bartholdy
Sonáta č. 2, c mol
Grave – Adagio – Allegro maestoso – Allegro moderato (Fúga)
25.8. BONZO & THE REZONATORS
o 20.00 h pred radnicou
27.8. Tatrachemka z Trnavy
o 18.00 h Nedeľné koncerty dychovej hudby v Parku Antona Bernoláka
12.10.-15.10. Trnavské zborové dni
Prehliadka speváckych zborov s medzinárodnou účasťou
Trnavské kostoly, Kino Hviezda
1.1. Novoročný koncert
Kostol sv. Jakuba
20.4.-21.4. Lumen
Medzinárodný festival gospelovej hudby
Mestská športová hala
6.7.-8.7. Trnavské záhradné slávnosti
Festival rôznych umeleckých žánrov pre každý vek
Záhrady Západoslovenského múzea v Trnave
3.8.-5.8. Trnavský jazzyk
Medzinárodný jazzový festival
Dom hudby M. Schneidera-Trnavského
17.8.-19.8. Trnavská brána
Folklórny festival s medzinárodnou účasťou
Trojičné námestie
24.8.-26.8. Dobrofest Trnava
Medzinárodný festival country hudby a tancov
11.10.-14.10. Trnavské zborové dni
Prehliadka speváckych zborov s medzinárodnou účasťou
 
Informácie
Mapa
Diskusia
Fotogaléria
Najčítanejšie
Anketa
Ako ste sa dozvedeli o Trnava.com?